Ķīpsalā notiks iemīļotie Rīgas Ziemassvētku koncertiRīgas Ziemassvētku koncerti 25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē šogad aicina svinēt svētkus kopā ar lieliskiem mūziķiem, kas spilgti pārstāv gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas jomu.

Svētku koncertā satiksies pasaules koncertzālēs muzicējošais pianists Vestards Šimkus un dzidrā soprāna īpašniece Elīna Šimkus, daudzsološais operpasaules talants Kalvis Kalniņš, jaunais diriģēšanas meistars Kaspars Ādamsons, Vidzemes kamerorķestris, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris un jauktais koris „Aura”. Šo mākslinieku plejādi bagātinās arī Rīgas Doma zēnu kora solists Patriks Tabaks un populārie dziedātāji Ieva Kerēvica un Marts Kristiāns Kalniņš.

Koncerta programmas atslēgas vārds ir vērtības – muzikālas vērtības gan no pagātnes, gan no šodienas. Skanēs pazīstamas operu ārijas un fragmenti no Karla Orfa iedvesmojošās kantātes “Carmina burana”, uzmirdzēs klaviermūzikas pērles, atmiņā tiks atsauktas kinomelodijas, slaveni mūzikli un Džordža Gēršvina sacerējumi. No apceres klusuma caur mīlestības spēku līdz mūžīgajai gaismai vedīs Riharda Dubras opuss Silence, Love and Light (“Klusums, mīlestība un gaisma”) ar mātes Terēzes vārdiem, bet ar ironiju uz trako Ziemassvētku iepirkšanās bumu palūkosies jaunais komponists Jēkabs Jančevskis darbā “Trakās dienas”. Gaišu svētku noskaņu uzburs Raimonda Paula, Zigfrīda Muktupāvela un Aigara Voitišķa melodijas un neiztrūkstošās tradicionālās Ziemassvētku dziesmas.

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas