Klājā nāk Olivera Peča kriminālromāns “Bendes meita”Apgāds "Zvaigzne ABC" izdevis Olivera Peča kriminālromānu “Bendes meita”, kurā dominē sadzīve, attiecības, smagu noziegumu izmeklēšana un pāri visam asprātīgs mīlasstāsts.

Vēl septiņpadsmitajā gadsimtā Bavārijā uz bendes sola varēja nonākt par dažādiem pārkāpumiem – pat par baznīcas upurlādes apzagšanu. Bende bija ikvienā pilsētā, un ļaudis vairījās gan no paša bendes, gan no viņa ģimenes.

Tikko ir beidzies Trīsdesmitgadu karš, pilsētiņas iedzīvotāji vēl nav īsti atkopušies no tā nestajiem postījumiem, kad visus satrauc briesmīgs notikums – no Lehas upes tiek izvilkts mirstošs puisēns. Zēna ķermeni klāj smagi savainojumi, izskatās, ka pirms nāves kāds viņu ir spīdzinājis, bet īstas bailes šongaviešiem uzdzen dīvaina zīme uz mirstošā bērna pleca. Pirms kāds paguvis ko pajautāt, puika nomirst. Pilsētniekiem uzreiz ir gatavs spriedums: tā zēnu nomocīt varētu vienīgi raganas, un visā Šongavā ir tikai viena sieviete, kuru katrs būtu gatavs nosaukt šai vārdā. Pūlis metas uz pilsētas vecmātes Martas Štehlines namiņu, sagūsta “raganu” un grasās to nolinčot. Te iejaucas bende Jākobs Kuisls. Viņš gan vajāto sievieti iesloga un grasās pēc rātskungu pavēles arī spīdzināt, tomēr Štehline ir saņēmusi visus Jākoba bērnus un bendem ir viņas žēl. Turklāt Šongavā ir tikai trīs cilvēki, kas netic raganām un burvestībām: pats bende, pilsētiņas jaunais dakteris Simons Fronvīzers un, protams, bendes meita Magdalēna, Simona slepenā iecerētā. Tā nu trijotne mēģina noskaidrot, kas uz puikas ķermeņa uzvilcis noslēpumaino zīmi un vēlējies bērnu nogalināt, bet pa to laiku vēl viens no pilsētiņas bērniem tiek atrasts nonāvēts, un arī uz viņa ķermeņa ir tā pati zīme! Pilsētnieki satraukti sačukstas, ka bērnus nogalina pats nelabais, daži esot viņu arī redzējuši – tas esot vīrs bez sejas, sarkanā kamzolī un baltu kaula roku. Tādu velnu nemaz nav, prāto Jākobs Kuisls, bet tad dīvainais radījums ierodas viņu apciemot. Nelabā rokās nonākusi bendes mīļā meita Magdalēna, un Jākobam nākas slēgt līgumu ar pašu velnu. Tomēr Magdalēna – zālīšu zinātāja un dumpiniece – nemaz negrasās gaidīt, līdz noslēpumainais nelabais ar viņu izrēķināsies. Spara un apņēmības pilna, Magdalēna uzsāk cīņu ar sagūstītāju, bet Šongavā tikmēr notiek neiedomājamas lietas...

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas