Koncertzāle “Baltais flīģelis” atklās divpadsmito koncertsezonu


Sestdien, 29. septembrī ar pianista Vestarda Šimku solokoncertu Siguldas koncertzāle "Baltais flīģelis" sāk jauno koncertsezonu. Koncertprogrammā skanēs Filipa Glāsa, latviešu komponista Artūra Grīnupa un ģeniālā Franča Šūberta klavierdarbi.


Vestardu Šimku šajā koncertprogrammā klausītāji varēs iepazīt retākā viņa ampluā – atskaņojam laikmetīgo mūziku. Koncertā skanēs minimālisma lielmeistara Filipa Glāsa opuss "Mad Rush", kas 1979. gadā sacerēts par godu Dalailamas vizītei ASV, kā arī latviešu komponista Artūra Grīnupa "Pieci klavieru skaņdarbi bez pedāļa". Glāsa un Grīnupa mūzikas laikmetīgumu līdzsvaros Franča Šūberta pēdējā klaviersonāte "Si bemol mažorā", kas sacerēta dažus mēnešus pirms ģeniālā komponista aiziešanas no dzīves.


Turpinot popularizēt klaviermūziku, arī jaunajā sezonā Siguldas koncertzāle turpinās koncertu sēriju "Pasaules pianisti Baltajā flīģelī", kurā klausītāji varēs baudīt poļu pianista Slavomira Vilka un franču pianistes Vanesas Vāgneres sniegumu. Savukārt serbu pianists Stefans Čiričs muzicēs kopā ar jauno, uzlecošo mūzikas zvaigzni, akordeonisti Kseniju Sidorovu. Pirmo reizi "Baltajā flīģelī" viesosies komponists Mārtiņš Brauns, kurš muzicējot pie "Steinway & Sons" koncertflīģeļa, sniegs koncertu kopā ar dziedātāju Niku Matvejevu. Koncertsērijā "Jaunie mūzikā", kuras mērķis ir pavērt ceļu jaunajiem, talantīgajiem mūziķiem sevi parādīt uz nopietnām koncertskatuvēm, uzstāsies jaunā operas cerība, baritons Kalvis Kalniņš.


Decembrī uz koncertzāles skatuves stīgu kvartets "Real Vocal String Quartet" no Sanfrancisko ienesīs amerikāņu mūzikas garu, atskaņojot oriģinālmūziku stīgām un balsīm. Mūzikas gadu koncertzāle noslēgs ar tradicionālo Vecgada koncertu, kurā solistes vietu ieņems šī gada jubilāre Olga Rajecka, muzicējot kopā ar Vidzemes kamerorķestri Andra Veismaņa vadībā.


Šobrīd koncertzāles vadītāja Inese Zagorska intensīvi strādā pie pasaules operteātru zvaigznes, basbaritona Egils Siliņa solo diska "Egils Siliņš. Šūberta un Štrausa dziesmas" izdošanas, kuru plānots prezentēt šī gada decembrī.


"Atskatoties un izvērtējot aizvadītās koncertsezonas, ir jāatzīst, ka īstenot tik daudzveidīgu koncertu programmu nebūtu bijis iespējams, ja nebūtu arī izglītotu un mākslu mīlošu klausītāju. Sākoties jaunajai sezonai gribētu pateikties mūsu uzticamajiem klausītājiem, koncertzāles draugiem un iedrošināt tos, kuri vēl nav bijuši pie mums un izjutuši koncertzāles "Baltais flīģelis" māksliniecisko garu," novēl koncertzāles vadītāja Inese Zagorska.


Biļetes uz koncertiem nopērkamas koncertzāles "Baltais flīģelis" kasē, Siguldas pilsētas kultūras namā un citās "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas