Krāšņa īrisu ziedu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā


Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Gladiolu draugu klubu aicina uz bārdaino īrisu ziedu izstādi Liepājas Latviešu biedrības namā no 19. līdz 21.jūnijam. Izstādē būs apskatāmas izturīgāko, ziemcietīgāko un Latvijas klimatam piemērotāko īrisu šķirņu ziedi.


Apmeklētāju acis priecēs gan Latvijas apstākļos labāk augošās un bagātīgāk ziedošās ārzemju selekciju šķirnes, gan Latvijas Gladiolu draugu kluba īrisu audzētāju veikumi. Izstādē piedalīsies Latvijas īrisu selekcionāri Andrejs Bērziņš, Aleksandrs Muhlinkins, Ilga Vinķele, Laimonis Zaķis un kolekcionāri Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone, Juris Bāze. Dalībnieku dārzos esošo šķirņu kopskaits krietni pārsniedz 500.


„Izstādē visu laiku būs sastopami mūsu selekcionāru pārstāvji un jebkurš varēs saņemt izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm, padomus īrisu audzēšanā un ieklausīties atziņās par to kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko šķirni,” sola Latvijas Gladiolu draugu kluba pārstāvis Laimonis Zaķis.


Īrisi ir plaši izplatīti dekoratīvie augi ar neiedomājami bagātīgu ziedu krāsu un nokrāsu dažādību. Ne velti šis mirdzošais, zaigojošais zieds tulkojumā no grieķu valodas nozīmē – varavīksne [iris].


Liepājas Latviešu biedrības nama foaje mirdzēs greznos bārdaino īrisu ziedos 19.jūnijā no plkst. 12:00 līdz 19:00; 20. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 19:00 un 21. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 16:00.


Ieeja izstādē bez maksas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas