Kultūras forumā “Baltā nakts” būs 60 mākslas projekti


Šoruden, 8.septembrī, Rīgā mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts",,kura devīze ir "Uz paplātes", tiks īstenoti vairāk nekā 60 projekti, kas pārstāv dažādas mūsdienu mākslas jomas.Pilsētas centrā un apkaimē notiks koncerti, dzejas lasījumi, teātra un dejas performances, kino seansi, būs apskatāmas instalācijas, sagaidāmi arī daudzi starpnozaru projekti un pasākumi gados jaunākajiem "Baltās nakts" apmeklētājiem, informē organizatoru pārstāve Madara Gruntmane.


Mūsdienu kultūras forums notiks trīs daļās. Pēcpusdienā ikviens, bet jo īpaši jaunieši un ģimenes ar bērniem, tiks aicināti apmeklēt projektus sadaļā "Vakarēšana".


No plkst.23 līdz 4 rītā dažādi pasākumi rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiks piedāvāti programmā "Pusnakts pusdienas", savukārt no plkst.4 līdz 6 rītā pirmo reizi Esplanādē plānots īpašs pasākums "Baltās brokastis", kad vēl nomodā esošie apmeklētāji būs aicināti tikties īstās brokastīs un apspriest nakts laikā pieredzēto.


Visas nakts garumā Esplanādē uzstāsies pazīstami dzejnieki un jaunās mūzikas grupas, savukārt Vērmanes dārzā varēs skatīties jaunākās latviešu kino filmas, bet Kronvalda parkā pie Rīgas Kongresu nama varēs aplūkot instalācijas, tostarp "Baltās nakts" viesu - spāņu mākslinieku interaktīvu projektu "Labirints".


Spīķeru kvartālā varēs aplūkot vairākas izstādes un noskatīties kino filmas, teātra un mūzikas priekšnesumus, bet Pārdaugavā dažādas aktivitātes norisināsies gan Kalnciema kvartālā, gan uz AB dambja, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, "Dienas" ābeļdārzā, Torņakalna baznīcā un citviet.
Miera ielas kvartālā apjomīga programma būs aplūkojama gan Tabakas fabrikā, gan vairākās kafejnīcās. Dažādas aktivitātes notiks arī Rīgas Centrāltirgū, VEF teritorijā un citās norises vietās.


Šogad mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts" piedalīsies 26 konkursa projekti, kas guvuši pašvaldības līdzfinansējumu, bet pārējie būs iniciatīvas projekti, kurus brīvprātīgi realizē gan individuāli mākslinieki, gan radošās organizācijas, gan uzņēmumi.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas