Liepājas Trīsvienības katedrālē skanēs Jāņa Lūsēna koncertprogramma


25. augustā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē skanēs Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogramma "Ar zvaigžņu kluso gaismu" atskaņojums. Koncerta sākums plkst. 18.00.


Izvēlētās vakara stundas koncerta norisei ir komponista asociācija ar jaunības laikā pavadītajiem vakariem dzimtās Liepājas baznīcās, spēlējot ērģeles.


Programmā ietvertā mūzika iezīmē ilgu laiku komponista daiļradē – no pat 1980. gada līdz vairākiem pirmatskaņojumiem, kas tapuši šī gada martā. Tajā būs dzirdami vairāki Indriķa dziedājumi no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas "Indriķa hronika", tālajos 80. gados tapušas dziesmas ar Māra Melgalva vārdiem un pēdējos gados komponētās dziesmas ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem. Koncerta noslēgumā izskanēs jaunas dziesmas ar nākama gada jubilāra – Ojāra Vācieša mīlas lirikas dzeju, kuras smalkums un jūtīgums varētu būt tuvs sufistu izpratnei par Dievu, kā labāko draugu. Skaņdarbos abi mākslinieki meklēs veidu, kā caur mūziku un dzeju apliecināt savu piederību Dieva radītajai pasaulei un kārtībai tajā.


Par šī muzikālā vakara moto varētu kļūt dzejnieka Pētera Brūvera dzejas rindas – "…izsīkst vārdi, ilgi viņi cīnījās par to, kuram vārda nav…".


Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs visā Latvijā un norises vietā pirms koncerta. Biļešu cenas: Ls 3,00.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas