Lietuvā notiks 4. Baltijas filmu festivāls

Lietuvā Nidā šonedēļ jau ceturto reizi notiks Baltijas filmu festivāls "Baltijas Vilnis".


Festivālā Latviju pārstāvēs trīs spēlfilmas - Jevgeņija Paškēviča „Golfa Straume zem ledus kalna”, Gata Šmita „Seržanta Lapiņa atgriešanās” un Armanda Zvirbuļa „Mazie laupītāji”. Dokumentālā kino programmā būs pārstāvēta režisores Dzintras Gekas fima „Stacija „Latvieši” 1937” un Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes filma „Pasaules skaņa”.


Tradicionāli festivāla ietvaros tiks atzīmēta Baltijas valstu vienotības simbola Baltijas Ceļa kārtējā gadskārta. Nedēļas garumā interesentiem būs iespēja skatīties Baltijas valstu pilnmetrāžas un dokumentālās filmas, tikties ar Baltijas valstu režisoriem un kinokritiķiem, kā arī apmeklēt semināru par kino izglītību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.


Festivāla idejai atbalstu ir devuši Baltijas valstu premjeri, 2009.gadā Lietuvā parakstot kopīgu deklarāciju par godu Baltijas Ceļa divdesmitajai gadadienai.


Festivālu rīko Lietuvas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nidas Kultūras un Tūrisma centru, Neringas pašvaldību un Latvijas un Igaunijas kinematogrāfistu savienībām. Festivālam atbalstu sniedz Latvijas vēstniecība Lietuvā, Igaunijas vēstniecība Lietuvā un Lietuvas Kultūras ministrija.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas