Latviešu rotu “Gravitācijas likums” būs Maskavā


Rīgas dienu Maskavā ietvaros, kas no 15. līdz 24. novembrim notiks Rīgas pārstāvniecībā Maskavā norisināsies mūsdienu latviešu rotu mākslinieku izstāde „Gravitācijas likums”.


Izstādē piedalīsies trīs mākslas galerijas „PUTTI” latviešu mūsdienu rotu mākslinieki Valdis Brože, Guntis Lauders un Māris Šustiņš. Katrs no viņiem ir interesants ar savu filozofiju un atšķirīgu, spilgti individuālu rokrakstu.


Izstādei veidotas rotas sudrabā, zeltā, ar dārgakmeņiem, pusdārgakmeņiem, emalju, melnkoku, mamuta kaulu.
Valdis Brože rada eksotiskas rotas, izmantojot emalju, eksperimentē ar neparastām formām un košiem krāsu salikumiem. Viņa darbi izstaro pilnības būtību.


Guntis Lauders rod iedvesmu dabā un aizraujas ar daudzveidīgiem materiāliem – savdabīgām fosīlijām, mamuta kaulu, Āfrikas melnkoku un koraļļiem. Šai eksotikai lieliski piestāv sudrabs.


Māris Šustiņš mīl romantiski pafilozofēt par debesīm un zvaigznēm. Plastiski lējumi sudrabā, lieli dārgakmeņi, pusdārgakmeņi, pērles, patina un zeltījumi.


„Gravitācijas likums” – universāla mijiedarbība starp diviem... Mijiedarbība – divu lādētu daļiņu pievilkšanās, pateicoties kādam noteiktam spēkam. Mijiedarbība un spēks – noslēpums, kas ievelk sevī, liekot ienirt arvien dziļāk un dziļāk un sajust to kā asinsriti, kā pulsējošu organismu.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas