Latvijā koncertēs džeza trio “Plaistow” no ŠveicesNovembra beigās, no 27. līdz 29. novembrim, ar koncertiem Liepājā, Cēsīs un Daugavpilī pirmo reizi Latvijā viesosies džeza trio “Plaistow” no Ženēvas Šveicē.

“Plaistow” ir angliski runājošo mūzikas kritiķu nereti par post-jazz un dub dēvēto , kā arī minimālisma žanra estētikā muzicējošs, 2007. gadā dibināts trio no Ženēvas Šveicē. Interesanti, ka šķietami klasiskos instrumentus pārvaldošo mūziķu – pianista Johana Burkenē (Johann Bourquenez), kontrabasista Vensāna Ruī (Vincent Ruiz) un bundzinieka Sirila Bondī (Cyril Bondi) – mūsdienīgo pieeju to izmantojumam pašu radītajā mūzikā apliecina kaut vai fakts, ka grupas nosaukums aizgūts no elektroniskās mūzikas leģendas “Squarepusher” skaņdarba “Plaistow Flex Out”. Tas, kā arī paša trio vienas kompozīcijas nosaukums “Steve Reich”, iespējams, nosprauž robežas teritorijai, kuru savā autormūzikā “Plaistow” cenšas apgūt vai, vēl labāk, iekārtot no jauna.

Trio, kura katrs no dalībniekiem iepriekš ieguvis atšķirīgu muzikālo pieredzi, savu sākumu piedzīvoja kopā ar “netleiblu” jeb mūzikas ierakstu izdevniecību virtuālajā vidē “Insubordinations”, un bija vieni no retajiem Šveicē, kas savu mūziku klausītājiem dāvāja par brīvu. Nospēlējusi neskaitāmus koncertus dažādās vietās pasaulē un pagājušogad izdevusi lielisko albumu “Citadelle”, trijotne nu strādā pie jauna studijas ieraksta, kuram dienasgaismu būtu jāierauga 2015. gada aprīlī.

Tā vien šķiet, ka pēdējo pāris gadu laikā t. s. “minimālisms” piedzīvo savu otro atgriešanos džezā. Proti, ja Stīva Reiha, Filipa Glāsa, Džona Keidža un citu iedvesmoti eksperimeni džezā ir notikuši jau desmitgadēm ilgi un minimālisma atzaru jau citā līmenī kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem pacēla austrāļu trio “The Necks”, tad apvienības ar salīdzinoši nesenu pagātni – “Dawn Of Midi”, “Mouse On The Keys” to un citu starpā arī “Plaistow” – to ar jaunu sparu atgriež apritē.

Koncerti Latvijā notiks

27. novembrī plkst. 19:00 Hika zālē Liepājā
28. novembrī plkst. 19:00 Vidzemes koncertzāles “Cēsis” Mazajā zālē Cēsīs
29. novembrī plkst. 18:00 Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī
Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā, kā arī internetā – www.bilesuparadize.lv. Tikai pirmās 20 biļetes uz katru no koncertiem pieejamas par īpašu cenu – 7 EUR. Ar laiku tās kļūs dārgākas. Turklāt, pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas