Latvijā notiks 16. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums


No 5. līdz 9. septembrim Latvijā jau 16. reizi norisināsies Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kas pirmo reizi foruma vēsturē Latvijas reģionos - Liepājā, Valmierā un Jēkabpilī.


Šogad Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programmu Citāda realitāte, kas pievērsīsies iesīkstējušu uzskatu pārvērtēšanai, kā arī apspriedīs neērtus jautājumus par iecietību, politisko atbildību u.c.


Programmā iekļautas arī četras Ziemeļvalstu dokumentālās filmas - no Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Islandes.
Programmu atklās filma Panka sindroms (Kovasikajuttu, rež. Jukka Kärkkäinen, J-P Passi , Somija, 2012) - iepazīšanās ar unikālu somu pankroka grupu Pertti Kurikan Nimipäivät, kuras dalībniekus vieno ne vien milzīga atdeve uz skatuves un atpazīstamība sabiedrībā, bet arī Dauna sindroms.Grupa Pertti Kurikan Nimipäivät (Perti Kurikana Vārda Diena), kas ne vien tiksies ar skatītājiem, bet arī sniegs koncertu Nabaklab.


Ironisku jautrību garantēs filma Gnarrs (rež. Gaukur Úlfarsson Islande, 2010) – tas ir stāsts par komisku aktiera un Bjorkas muzikālā kolēģa Jouna Gnarra vēlēšanu kampaņu, kas beidzas ar Labākās partijas uzvaru pašvaldību vēlēšanās un oficiālu Reikjavikas mēra amata iegūšanu.


Pārgalvīgā un traģikomiski strīdīgā dāņu filma Vēstnieks (Ambassador, rež. Mads Brügger, Dānija, 2011), kas caur slēptās kameras aci atklāj diplomātu un dimantu uzpircēju darījumus Āfrikā, iespējams, šobrīd ir skandalozākais dokumentālā žanra paraugs pasaulē, par kuru Libērijas valdība grasās tiesāt režisoru M. Brigeru.


Turpinot aizsākto tradīciju, foruma laikā skatītājiem būs iespēja tikties ar vairāku filmu režisoriem un pēc filmu noskatīšanās piedalīties diskusijās.


Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar MEDIA Desk Latvija, Latvijas Kinoproducentu asociāciju un EDN (European Documentary Network). Pasākumu atbalsta Latvijas Kultūras Ministrija, MEDIA 2007, Rīgas Domes Kultūras pārvalde un Baltic Films.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas