Latvijas Dabas muzejs aicina uz izstādi „Dienlilijas 2015”Latvijas Dabas muzejā no 30. jūlija līdz 2. augustam izstādē „Dienlilijas 2015” būs apskatāmas simtiem dienziežu, kuras apmeklētāju vērtējumam sarūpēs Dārzu centrs Hedera sadarbībā ar Latvijas dienliliju kolekcionāriem.

Izstādē katru dienu būs aplūkojamas līdz pat 200 dažādu dienliliju (Hemerocallis), bet kopumā četru dienu laikā tiks eksponētas līdz pat 400 dažādu šķirņu.

Dienlilijas, dienziedes, viendienītes – tas ir daudzgadīgs augs, kura nosaukumi saistāmi ar to, ka parasti viens zieds zied ne ilgāk par 24 stundām. Viendienītes uzplaukst rīta agrumā, bet vakarā – novīst. Lai arī zieda mūžs ir ļoti īss, dārzā to nevarēs pamanīt, jo vienā cerā var uzziedēt līdz pat vairākiem simtiem ziedu, katru dienu atverot arvien jaunus ziedpumpurus, un tā līdz pat divus mēnešu garumā. Tāpēc arī dienliliju izstāde ir tik īpaša – ziedi vāzēs tiek mainīti katru dienu.

Ja esat aizņemts, nav laika rušināties dārzā, bet pie mājas ļoti gribētos kaut ko zaļu un ilgi ziedošu, tad viens no ērtākajiem risinājumiem varētu būt tieši dienlilijas, kas tiek dēvētas par perfektām daudzgadīgajām puķēm, jo spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, kā arī neprasa īpašu aprūpi. Šīs skaistziedes mēdz saukt par ziediem aizņemtiem cilvēkiem.

Izstādē apmeklētāji varēs uzzināt par dienliliju selekcijas jaunumiem, konsultēties ar ekspertiem un iegādāties stādus. Ņemot vērā apmeklētāju lielo interesi par peonijām jūnijā, dienliliju izstādē būs iespēja iegādāties arī peoniju stādus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas