Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris veiksmīgi startē Starptautiskā konkursā Šveicē


Jau septiņpadsmito gadu no 28. jūnija līdz 12. jūlijā savā vasaras radošajā projektā tikās Latvijas Jauniešu pūtēju orķestra dalībnieki – 53 jaunie mūziķi no 25 mūzikas skolām un mūzikas vidusskolām, lai orķestra mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Jāņa Puriņa vadībā sagatavotu programmu koncertiem Latvijā, Polijā un IV Starptautiskajam pūtēju orķestru festivālam un konkursam Cīrihē/Šveice. Orķestrim šīs vasaras darbs ir atnesis II vietu, konkursā piedaloties otrajā augstākajā grūtības pakāpes grupā.


Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris darbojas pēc projekta orķestra principa – ir noteikta programma, īss koncentrēts programmas sagatavošanas laiks, kurā jāiekļaujas mūziķiem no dažādām Latvijas vietām, kam seko koncerti, festivāli vai konkursi. Ik gadu nomainās līdz 50% mūziķu.


Piecpadsmit gadu laikāar panākumiem piedalījies konkursos Vācijā, Šveicē, Nīderlandē, Somijā, Austrijā un Krievijā. Koncertējis ne tikai šajās valstīs, bet arī Lietuvā un Igaunijā. 2009. gada vasarā LJPO bija Lietuvas Tūkstošgades Dziesmu svētku dalībnieku vidū.


Starptautiskais jauniešu pūtēju orķestru festivāls Cīrihē notiek ik pa septiņiem gadiem, pulcējot vairākus tūkstošus mūziķu no visas pasaules. LJPO šajā konkursā piedalījās otro reizi. Konkurss noritēja četrās grūtības pakāpes grupās – HH, H1, H2 un H3. Jaunie Latvijas mūziķi piedalījās otrā augstākās grūtības pakāpes grupā (H1), iegūstot otro vietu. Žūrijas komisijā bija komponists un diriģents Filips Spārks /Lielbritānija un divi Šveices pārstāvji – Izabella Rufa – Vēbere un Deivids Bruhēzs – Lallī. Konkursā LJPO atskaņoja obligāto skaņdarbu Tomasa Traksela svītu "Maģiskais bērns" un izvēles skaņdarbu Alfrēda Rīda "Pasakalja".


Festivālā piedalījās vairāk nekā 80 dažādi kolektīvi no Šveices, Beļģijas, Ungārijas, Vācijas, Latvijas, Igaunijas, Slovēnijas un citām Eiropas valstīm.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas