Ledus skulptūras Jelgavā apskatījuši 40 tūkstošu skatītāju

Noslēdzies Jelgavas pilsētas domes un pašvaldības aģentūra "Kultūra" ar SEB bankas un Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate" atbalstu organizētais 14. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls.

Kā vēsta festivāla organizatori, no 10. līdz 12. februārim Jelgavā trīs festivāla dienu laikā, ledus skulptūras un citus ledus mākslas objektus apskatīja 40 000 interesentu.

Pateicoties lielajai apmeklētāju interesei un piemērotiem laika apstākļiem plānots, ka skulptūru parks būs atvērts līdz 29. februārim. Parka darba laiki otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās plkst. 12.00 – 20.00, bet sestdienās un svētdienās plkst. 11.00 – 20.00.

Festivāla darbu ceļojošā izstāde, ar konkursa individuālajām ledus skulptūrām, kuras veidojuši astoņu valstu mākslinieki, pašlaik līdz 16. oktobra plkst. 20.00 apskatāmas Ogrē, savukārt no 17. līdz 19. februārim Jēkabpilī, Sēļu sētā.

Jau ziņots, ka šogad ledus skulptūru festivāla vēsturē piedalās rekordliels mākslinieku skaits no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Polijas un Norvēģijas.

Festivāla dalībnieku vidū ir pieredzējuši ledus tēlnieki, kas pierādījuši savas prasmes iepriekšējos festivālos, kā arī Jelgavā vēl nebijuši mākslinieki.

Starptautiskais Latvijas ledus skulptūru festivāls ir vienīgais, kas Latvijā attīsta ledus mākslas kustību, tādā veidā parādot šo unikālo mākslas veidu Latvijas iedzīvotājiem un radot vietu, kur savu profesionālo varēšanu parādīt arī Latvijas māksliniekiem, kas šajā mākslas veidā var izpausties tikai ārpus Latvijas robežām.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas