Sestdien sākas otrais Ziemas festivāls Siguldā

Iecienītākajā dabas un atpūtas vietā Siguldā norisināsies nu jau otrais Ziemas festivāls. Šī gada tēma: Laikmets. Laiks. Laime. Festivāla ietvaros līdztekus profesionālām sporta sacensībām tiek piedāvāta māksla un kultūra, ziemīgi sportiskas aktivitātes un izklaides iespējas.

Festivāla mērķis ir popularizēt Siguldas sporta bāzes un kalnu slēpošanas trases kā lieliskas atpūtas, sporta un brīvā laika pavadīšanas vietas un Siguldu kā Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu. Šāda apņemšanās Siguldai ir startējot projektā „Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” kā oficiālajam partnerim un Ziemas festivālu iekļaujot 2014. gada notikumu kalendārā.

ZIEMAS SPORTS
Ziema ar sniegotajiem kalniem un starptautiskajām sacensībām ir veidojusi Siguldu par starptautisku ziemas sporta centru. Festivāla programmā iekļautas gan starptautiskas, gan valsts nozīmes sacensības.
- No 18. līdz 19. februārim Siguldā norisināsies Pasaules kausa 8.posms kamaniņu sportā un Latvijas kauss kalnu slēpošanā.
- Festivāla programmā iekļautas jau tradicionālās sacensības – Tautas slēpojums „Sigulda”, „Siguldas kauss 2012” kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā un snovbordā.
- Līdztekus profesionālām sporta sacensībām, būs arī slēpošanas sacensības bērniem - „Mazais Reinis” un „Kūku mači”. Siguldas novada skolēnu Ziemas olimpiādē savu sportiskumu, kustību prieku un sacensību garu izpaudīs skolēni, piedaloties Siguldas Sporta skolas organizētajās sacensībās vairākās disciplīnās.

MŪZIKAS, MĀKSLA
- 25. februārī koncertzālē „Baltais flīģelis” komponists Valts Pūce un jauniešu koris Balsis aicina uz koncertu „Gadalaiku dziesmas” ar Ineses Zanderes, Aivara Neibarta, Pētera Brūvera un Amandas Aizpurietes dzeju. Koncertu vizuālo noformējumu veido māksliniece Agnese Bule.
- 2. marta vakarā koncertzālē „Baltais flīģelis„ muzicēs internacionāls džeza kvartets „Carl Winther Quartet„ - Carl Winther /klavieres, Dānija/, Peedu Kaas /bass, Igaunija/, Deniss Paškevičs /saksofons, Latvija/ un Ivars Arutjunjans /bungas, Latvija/.
- 3. martā pa dienu varēsiet baudīt brīvdabas izstādi „Spārni”, kur skatāmi mākslinieces Janas Čudas tekstila darbi dažādās izpildījuma tehnikās.
- Tās pašas dienas vakarā Siguldas pilsētas kultūras namā viesosies vienīgais modernā baleta teātris Latvijā - Indras Reinholdes kamerbalets. Spilgtā un savdabīgā horeogrāfija, kā arī emocionāli piesātinātā jauno dejotāju skatuves valoda aicinās skatītāju ļauties līdzpārdzīvojumam un izbaudīt dejas mākslas maģiju.
- Dienas izskaņā Siguldas pilsdrupu estrādē multimediāls uzvedums „Laiks. Laikmets. Laime”.
- Ar latviešu mūsdienu laikmetīgās mūzikas koncertu „Latviskās skaņas meklējumos” 9. martā Siguldas pilsētas kultūras nama Kinozālē noslēgsies apjomīgais Ziemas festivāla pasākumu cikls.

ZIEMAS PRIEKI
- Festivāla laikā Siguldas Svētku laukumā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Rihards Ābeltiņš, Gundega Evelone, Andris Landaus, Edgars Ošs un Agita Šteinberga veidos 6 metrus augstu objektu - sniega skulptūru „Gaujas senlejas Rainis”. Tas būs stāsts par ideāliem, stāsts par jaunu cilvēku sapņiem, enerģiju un drosmi iet savu ceļu.
- 25. februārī tradicionāli tiks svinēti Meteņi Turaidā.
- Pirmoreiz festivāla ietvaros tiek izdota grāmata bērniem „Petra un Sniegpārslu Meistars”. Tas ir allažnieces Luīzes Pastores radīts stāsts par mazās Petras viesošanos Pulksteņmeistara kunga brīnumainajā darbnīcā, atklājot, kā patiesībā rodas sniegpārslas. Košā ilustrāciju grāmata ir kā radīta skatīšanai un lasīšanai ziemas vakaros, vienlaikus vērojot sniegpārslu kluso snigšanu aiz loga. Grāmatas atvēršana - 1. martā Siguldas novada bibliotēkā kopā ar Dabas muzeja sarūpēto sniegpārslu pētīšanas laboratoriju.
- Aicinām skolas, bērnudārzus, ģimenes, darba un interešu kolektīvus piedalīties sniega tēlniecības čempionātā un izveidot savu sniega skulptūru, nofotografēt to un līdz 22. februārim iesūtīt fotogrāfiju ar pieteicēja vārdu un kontaktinformāciju uz e-pastu: prese@sigulda.lv. Iesūtītie fotoattēli tiks izvietoti mājas lapā www.sigulda.lv, kur sniega skulptūru foto vērtēs žūrija un mājas lapas apmeklētāji. JUŠU ziemas prieku dienā 3. martā Svētku laukumā apbalvosim konkursa uzvarētājus.
- 3. martā Svētku laukumā ikviens varēs veidot arī savu sniega skulptūru. Visi vienosimies kopīgā jauno olimpiešu godināšanā, spēlēsim ziemas spēles, vizināsimies suņu pajūgos un svinēsim skaistāko ziemas laiku kopā!

Sigulda aizrauj!

Avots: Sigulda.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas