Lieldienās “Lielais dzintars” aicinās uz diviem spēcinošiem sajūtu vakariemLieldienu ieskaņā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” aicinās klausītājus uz diviem īpašiem sajūtu vakariem – piektdien, 15. aprīlī plkst. 19.00 Liepājas un Minhenes zēnu koru balsīs skanēs spēcinošas sakrālās kormūzikas pērles, savukārt sestdien, 16. aprīlī plkst. 19.00 spožā dziedātāja Anna Sofija fon Otere un stīgu kvartets “Brooklyn Rider” piedāvās saviļņojošu vokālās kamermūzikas programmu. Lai sniegtu atbalstu ukraiņiem, kas Latvijā ieradušies bēgļu gaitās, Ukrainas cilvēki aicināti abus koncertus apmeklēt bez maksas.

“Lieldienas ir īpašs laiks, kurā klausītājiem piedāvāsim sajust mūzikas dziedinošo spēku, jo sevišķi šajā skaudrajā laikā, tādēļ nedēļas nogalē koncertzālē esam sarūpējuši divas spēcinošas koncertprogrammas. Lielās piektdienas programmas centrā būs garīgā mūzika ar īpaši šim notikumam pasūtināto Ērika Ešenvalda jaundarbu, savukārt Klusajā sestdienā vokālās kamermūzikas gaismā mākslinieki atklās trauslo robežu starp mīlestību un nāvi Franča Šūberta un Rufusa Veinraita mūzikā,” iepazīstina koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Lielās piektdienas koncertā diriģenta Ralfa Ludeviga vadībā tiks atskaņots spēcinošs vācu un itāļu garīgās mūzikas repertuārs, kā arī cildināts mūzikas vienojošais gars, kas plūdīs cauri Minhenes zēnu un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu kopkora skanējumam. Abi kori klausītājiem pirmatskaņos sakrālās kormūzikas meistara, komponista Ērika Ešenvalda speciāli šim notikumam radīto diptihu – “Ķēniņa dēli un meitas” un “Svētīgi tie, kas nav redzējuši un tomēr tic”. Iezīmējot Minhenes un Liepājas zēnu koru sadarbību un sadraudzību, Ē. Ešenvalda radītā jaundarba otro daļu diriģēs LMMDV kora vadītāja Ilze Balode. Šo īpašo skaņdarbu pavadīs arī talantīgu Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu instrumentālais ansamblis: sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna, flautiste Egija Sproģe un trompetists Mārtiņš Zujs. Koncerts tapis sadarbībā ar fondu “Uniting History”.

Īpaši atmosfērisks vakars sestdien gaidāms kopā ar plašās mecosoprāna balss īpašnieci Annu Sofiju fon Oteri un izcilo Ņujorkas stīgu kvarteta “Brooklyn Rider” mūziķiem, kas klausītājus aicinās atklāt mīlestības un nāves smalkās nianses, godinot divus dažādus dziesmu autorus / komponistus – klasiķa Franča Šūberta pārdomu un zaudējuma tēmas un mūsdienu skaņraža Rufusa Veinraita romantiskās balādes, kas ietērptas intīmās noskaņās tvertā koncertprogrammā “Mīlas un nāves dziesmas”. Šīs saistošās, spēkpilnās un saviļņojošās tēmas mākslinieki pasniegs Šūbertiādes idejās balstītas noskaņās, kad jaunā mūzika un dzeja tika apkopota neformāli – radošu personu, draugu un skaistuma meklētāju lokā. Šādu pieredzi mākslinieki vēlas nodot arī klausītājiem – it kā visu laiku mūziķi ar publiku atrastos “viesistabā” kopā, kurā spēlēt un klausīties nepārtrauktā mākslas burvībā.

Ukrainas civiliedzīvotāji aicināti bezmaksas ieejas kartes uz abiem koncertiem saņemt Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, uzrādot Ukrainas pasi. Vietu skaits – ierobežots, tāpēc organizatori aicina ieejas kartes izņemt laikus.

Koncertus organizē SIA “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija un biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tīkla kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Sakrālās kormūzikas koncerts būs skatāms arī tiešraidē koncertu platformā www.digitalaisdzintars.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas