Lieldienu brīvdienās LTV1 – viss ģimenei un bērniemLieldienu brīvdienās Latvijas Televīzija piedāvā plašu svētku programmu visai ģimenei: jaunas multiplikācijas filmas, ģimenes piedzīvojumu filmas, kā arī krāšņus koncertus un svētku noskaņu rosinošas garīgās tiešraides.

Trešā aprīļa vakarā pulksten 22:15 LTV1 ēterā būs vērojama translācija no Vatikāna, kur notiks tradicionālais Lielās piektdienas Krusta ceļš. Pēc tiešraides no Romas kolizeja pulksten 23:50 LTV1 saviem skatītājiem dāvās īpašo Lielās piektdienas nakts muzikālo piedzīvojumu – pagājušajā gadā Siguldas Balonu pļavā notikušā Dabas koncertzāles noskaņu pasākuma “Simfoniju Devons” ierakstu.

Sestdienas rītā pašus mazākos televīzijas skatītājus LTV1 modinās ar trim pavisam jaunām Animācijas brigādes filmiņām. Pulksten 8:25 būs skatāma multfilma “Meža sargi”, par atjautīgajiem meža sarga mājdzīvniekiem, kas apvienojas ar meža iemītniekiem, lai cīnītos pret nejauko pilsētnieku, kurš piemēslo mežu. Nākamā filmiņa “Tornis”, kas būs skatāma pulksten 8:37, būs par “Avārijas brigādes” vīriem, kuri dodas un Itālijas pilsētu Pizu, lai glābtu torni no sabrukšanas un tūristus, tai skaitā vienu no Latvijas, kuri mēģina torni noturēt. Trešā Animācijas brigādes filmiņa “Zaķu lielā diena” LTV1 ēterā būs skatām pulksten 8:45. Tā stāstīs par slinko zaķēnu, kuram, lai glābtu Lieldienas, nākas pārvarēt ne tikai savu slinkumu un bailes, bet arī noticēt brīnumainā saules zaķa klātbūtnei. Dienas vidū, pulksten 11:55, visa ģimene kopā varēs skatīties latviešu mākslas filmu “Ūdensbumba resnajam runcim”.

Klusās sestdienas vakarā, pulksten 21:25, teātra cienītājiem Latvijas Televīzija raidījumu cikla “Teātris.zip” ietvaros piedāvā noskatīties Nacionālā teātra 2014.gada izrādi “MarLenī”, kurā viņu vecumdienās ir savestas kopā divas ekscentriskas vācu teātra un kino personības – Marlēna Dītriha (atveido Lolita Cauka) un Lenija Rīfenštāle (atveido Lāsma Kugrēna). Abu izcilo mākslinie
u dialogi un cīņa par mākslas radīšanu pat viņu pēdējos dzīves brīžos liks aizdomāties par mākslas un attiecību ētiku.

Pirmo Lieldienu rītu pulksten 8:20 sāksim ar jaunu animācijas seriālu “Mia un es”. Multiplikācijas filmas galvenā varone ir meitene vārdā Mia, kuras rokās nonāk tēva veidotā spēle grāmatas formā. Mia tajā atrodi paroli, ar kuras palīdzību nokļūst maģiskajā Sentopijā – pasaulē, kuru apdzīvo fejas, vienradži, pāni, pūķi un citas brīnumainas radības. Nokļūstot šajā neparastajā vietā, meitene pārvēršas spārnotā fejā un neaizmirstami piedzīvojumi sākas.

Dienas vidū, pulksten 12:00, LTV1 pārraidīs Lieldienu dievkalpojums no Rīgas Doma. Dievkalpojumu vadīs un sprediķi teiks LELB arhibīskaps Jānis Vanags.

Savukārt vakarā LTV1 skatītāji varēs baudīt divus krāšņus koncertus. Pulksten 21:20 sāksies “Radīti mūzikai” pēdējais koncerts, kura noslēgumā noskaidrosim akadēmiskās mūzikas konkursa uzvarētāju un galvenās balvas ieguvēju. Pēc “Radīti mūzikai” lielā fināla, LTV1 ēterā pulksten 23:20 sāksies īsti mūzikas svētki. Skatītāji varēs baudīt leģendārā latviešu diriģenta Marisa Jansona atvadu koncertu no Karaliskā Concertgebow orķestra Amsterdamā.

Pirmdien, Otrajās Lieldienās, LTV1 pulksten 13:00 pārraidīs Romas pāvesta vēstījums no Vatikāna “Urbi et Orbi”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas