Rīgas Domā iespējams aplūkot jaunās vitrāžas metus


Rīgas Domā līdz 16. septembrim varēs aplūkot jaunās, Atmodas laikam un barikāžu atcerei veltītās vitrāžas konkursa darbus, vēsta sabiedriskās kustības "Mans Doms" pārstāvji.


Visas konkursā iesniegtās 23 vitrāžas vizualizācijas, kā arī konkursa uzvarētāja Kriša Zilgalvja radošais risinājums "Degsme par brīvu Latviju" ir apskatāmas arī interneta mājas lapā www.mansdoms.lv.


Jau ziņots, ka vitrāžu – piemiņas zīmi, kas rotās Rīgas Doma ziemeļu sienu, plānots atklāt 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Šobrīd iedzīvotāji tiek aicināti apskatīt darbu un ziedot tā realizācijai.


Atgādinām, ka konkursā "Ar domu par barikādēm" ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja iesniegt mākslinieciskos risinājumus barikāžu atcerei veltītas vitrāžas izveidei Rīgas Domā. Žūrijas izvēlētais darbs "Degsme par brīvu Latviju" ir īpašs ar vitrāžā iestrādātiem vairāk nekā diviem miljoniem stikla elementu un inovatīviem inženierizpētes risinājumiem. Jaunās vitrāžas attēls un krāsas mainīsies atkarībā no laika apstākļiem, saules intensitātes, kā arī darba apskates vietas. Tas padarīs vitrāžu ne tikai par unikālu piemiņas zīmi Latvijas iedzīvotājiem, bet arī apbrīnas objektu ārvalstu viesiem.


Barikāžu laiks ir bijis nozīmīgs ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Šī laikmeta atceres zīme Rīgas Doma vitrāžā ir iespēja runāt un atgādināt par atmodas laika notikumiem gan nākamajām paaudzēm, gan Rīgas viesiem. Šobrīd aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties ziedojumu vākšanā vitrāžai, kļūstot par vienu no jaunā gaismas simbola veidotājiem. Ziedot iespējams, zvanot uz tālruņa numuru 90067060.


Konkursā iesniegtos darbus vērtēja īpaša žūrija: Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesore un stikla māksliniece Inguna Audere, LMA profesors un gleznotājs Kristaps Zariņš, LMA profesors un mākslas vēsturnieks Ojārs Spārītis, arhitekts Jānis Dripe, Latvijas Universitātes profesors un politologs Tālavs Jundzis, interneta žurnāla "Satori" redaktors un filozofs Ilmārs Šlāpins, kā arī Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.


Konkursā iesniegto mākslas darbu video prezentāciju sagatavojis jaunais mākslinieks Toms Burāns, kurš videoinstalācijā radoši integrējis arī laureāta Kriša Zilgalvja radītā vitrāžas projekta interaktīvos elementus.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas