Martā būs skatāmas trīs jaunākās apvienības “Dejas Anatomija” izrādesPirmā pavasara mēnesī “Dejas Anatomija” aicina rīdziniekus un tās viesus piedzīvot trīs jaunākās apvienības veidotās izrādes, kuras ar kustības un dejas, stāstu un sarunu, mūzikas un video līdzdalību, aktualizē laika ritējuma, mākslas filozofijas un sociāli antropoloģiskus jautājumu izziņu.

9. un 10. martā plkst. 19:00 Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 būs skatāma izrāde – performance “Mežonīgā triloģija”, kas Latvijas pirmizrādi piedzīvoja janvāra beigās. Izrāde caur kustību, dzīvo mūziku un video stāstiem ļaus ieskatīties un bagātināt zināšanas par Norvēģijas, Dānijas un Latvijas kopienu dzīvi pierobežu teritorijās.

Izrādes komanda: Elīna Gaitjukeviča, Agnese Bordjukova, Edgars Šļakota, Laima Jansone, Valentīns Nagibins, Raitis Ābele, Anda Skrējāne, Dāvis Burmeisters, Zane Estere Gruntmane, Kārlis Lapiņš, Rainers Kornhubers un Olivers Tarvids.

Savukārt 15. martā plkst. 17:00 un 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī “Dejas Anatomijas” radīs nesteidzīgu svētdienas pievakari ar divām izrādēm vienā vakarā, ļaujot izdzīvot divu cilvēku atmiņu uzplaiksnījumus, kad laiks ir kļuvis ilglaicīgs, bet telpa pastāvīga dejas izrādē “Cik Tuvu?”. Izrādes horeogrāfe Elīna Gaitjukēviča, izpildījums Evita Birule un Edgars Šļakota.

Savukārt dziļāk ieskatīties 20. gadsimta dejas reformatoru Aisedoras un Raimonda Dunkanu personībās un mākslas un dejas filozofijas formēšanās procesos sniegs izrāde - lekcija “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?”, kas tapusi sadarbībā ar dejas dramaturģi Intu Balodi.

2013./2014. gada sezonā abas izrādes tika nominētas teātra balvai “Spēlmaņu nakts” kā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”.

Biļetes uz izrādi “Mežonīgā triloģija” var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

Biļetes uz izrādēm "Cik Tuvu?" un "Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?" var iegādāties www.bezrindas.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas