Mežaparka Zaļajā teātrī atgriežas brīvdabas izrādes


No 2. līdz 5. augustam kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” Zaļajā teātrī notiks „Teātra un mūzikas svētki”. Brīvdabas izrādes skatītājiem vienmēr bijušas lielā cieņā, tāpēc nolemts tās atsākt arī Zaļajā teātrī. Pasākumus aicināti apmeklēt visi brīvdabas uzvedumu cienītāji, it īpaši tie, kuriem nav iespējams izbraukt ārpus Rīgas. Zaļais teātris ir mājīgs, kluss brīvdabas estrādes stūrītis meža ielokā, kur skatuves malās šalc bērzi, amfiteātrī ar soliem ir vietas aptuveni 1800 apmeklētājiem.


2. augustā plkst. 19.00 notiks Latvijas Nacionālās operas mākslinieku koncerts „Tikšanās Zaļajā teātrī”. Piedalīsies Ilona Bagele (mecosoprāns), Inga Šļubovska (soprāns) un Jānis Apeinis (baritons). Programmā būs Dž. Pučīni, V. A. Mocarta, Dž. Rosīni, Ž. Bizē un citu komponistu skaņdarbi.


3. augustā plkst. 19.00 sāksies Liepājas teātra pirmizrāde „Malēnieši”, kas veidota kā karnevāls pēc Raiņa un Jēkaba Zvaigznītes joku stāstiem. Izrādes režisors ir Juris Rijnieks, komponists – Niks Matvejevs. Skatītāji varēs ielūkoties malēniešu paradumos, uzzināt viņu domas par dažādām lietām un procesiem, un pasmaidīt par viņu „gudrību”, jo ne jau parasti ļaudis pazudušu runu mēģina no zemes izrakt ar lāpstām vai nupat uzceltajā, bet bez gaismas palikušajā rātūzī, saules gaismu ar maisiem sanest. Uzzināsiet arī stāstu par nedaudz vientiesīgo, bet lādzīgo un lempīgo Odumu no Vucansētas, kurš savā ceļā satiek izmanīgo plenderi no Rīgas – Cīruli-Vīruli un dodas viņam līdzi uz Daugavpili, lai gudrības mācītos un sievu sameklētu.


Savukārt 4. augustā plkst. 18.00 Zaļajā teātrī plānots Latvijas Nacionālās operas solistu un kamerorķestra koncerts „Tev pieder mana sirds”. Uzstāsies solisti: Inga Šļubovska (soprāns), Evija Martinsone (soprāns), Viesturs Jansons (tenors), Juris Ādamsons (baritons), diriģents - Mārtiņš Ozoliņš. Šajā vakarā skanēs čardašs, polka, valsis un citas sirdij tuvas melodijas, kā arī dziesmas no Johana Štrausa operetes „Sikspārnis”, Imres Kalmana „Grāfiene Marica” un „Silva”, F.Lehāra „Jautrā atraitne” un „Paganīni”.


5. augustā plkst. 18.00 Valmieras teātris izrādīs R. Blaumaņa lugu „No saldenās pudeles”, kas režisora Feliksa Deiča iestudējumā tiek piedāvāta kā mūslaiku dzīves skati divos cēlienos.


Biļetes uz brīvdabas sarīkojumiem Mežaparka Zaļajā teātri var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv SIA „Rīgas meži” informē, ka Mežaparkā būs iespējams iebraukt arī ar automašīnām. Iebraukšana paredzēta no Viestura prospekta puses (orientieris – veikals “IKI”), automašīnas varēs novietot autostāvvietā Mežaparka Lielajā pļavā. Maksa par automašīnas novietošanu būs viens lats.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas