Muzeju nakts notiks arī Berga bazārā

Šogad Muzeju naktī Berga Bazārs atzīmēs 125 gadu jubileju. Vairākās telpās tiks izrādīti video un foto materiāli no dažādu laikmetu arhīviem.


Izstādē "Berga Bazāram 105+20!" būs apskatāma videomontāža par Bergu dzimtu un kvartāla būvniecības vēsturi. Citviet miniatūrizstādē apskatāmas reklāmas no seniem Berga Bazāra kalendāriem, kas vēsta par laikmeta prasībām 19. gadsimta beigās (kafejnīcā Gourmet Studio).


Muzeju nakts apmeklētājiem būs īpaša iespēja noskatīties raidījumus "Ielas garumā" par Marijas un Elizabetes ielu vēsturi, atmiņās un faktos par Berga Bazāru dalīsies arhitekte Zaiga Gaile, īpašnieki Ieva Laukers (1940-2012) un Aleksis Karlsons (kinoteātrī K suns).


Šogad aprit 20 gadi kopš Bergu dzimtas mantinieki savā īpašumā atguvuši zemi un ēkas. Jau 90-to gadu sākumā, atgūstot īpašumu visai nožēlojamā stāvoklī, tā likumīgie mantinieki nolēma atjaunot un rekonstruēt tirdzniecības centru un nodot publiskajā lietošanā pievienojot tam vēsturisko vērtību. Berga Bazārs pirms I pasaules kara vairāk nekā 10 gadus piedzīvoja uzplaukumu, tā īpašnieks Kristaps Bergs, aktīvi atbalstīja latviešu uzņēmēju darbību un iesaistījās Dziesmu svētku dalībnieku izmitināšā. Pēdējie 20 gadi ir Berga Bazāra atdzimšanas laiks. Salīdzinājumā - šodien kvartāls ir ieguvis modernākus vaibstus un pielāgojies tirgus prasībām pēc lielākām veikalu telpām, tomēr idejiski tas saglabājis Kristapa Berga vēlmi apvienot tirdzniecību ar atpūtas iespējām - šodien te ir veikali un restorāni, sporta, kultūras un izklaides vietas, moderna viesnīca (toreiz sauktas par iebrauktuvēm), dzīvokļi un biroja telpas. Pilsētniekiem ir visas iespējas izvēlēties kvartālu kā pastaigu vietu ar soliņiem, strūklakām, restorānu un kafejnīcu terasēm un izbaudīt oāzi pilsētas centrā.


Muzeju nakts Berga Bazārā


19.maijā no 19.00 - 01.00


19.00 - 24.00 Izstāde - videomontāža "Berga Bazāram 105+20!" / Dzirnavu iela 84, pretīm "Birojnīcai"


21.00 un 22.30 "Ielas garumā" par Marijas ielu un Elizabetes ielu/ kinoteātrī "K suns"


19.00 - 01.00 Izstāde "Berga Bazārs 19 gs beigu reklāmās" / kafejnīcā "Gourmet Studio"


19.00 - 24.00 Izstāde "1/3" / salonā "Nakts Mēbeles"


19.00 - 01.00 Fotoprojekta "Latvija - toreiz un pašreiz" digitālā prezentācija. Tikšanās ar projekta autoriem fotogrāfu Gunti Apsīti un Māri Locu / "Karšu veikalā Jāņa sēta"


19.00 - 01.00 Latvijas Mākslas Akadēmijas grafikas nodaļas studentu darbu izstāde! / veikalā Klase"


19.00 Bērnības dīvainie un ironisikie stāsti, kas pārvērsti multfilmās, jaunu multfilmu radīšana un iespēja ielūkoties arī 15YBY…/ "Birojnīcā" Dzirnavu iela 84 - k.2

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas