Nacionālajā teātrī notiks Saeimas simtgadei veltīts koncerts “Turpinājums. Mūsu balsis”Latvijas Nacionālajā teātrī ceturtdien, 27.oktobrī, notiks svinīgs koncerts “Turpinājums. Mūsu balsis”, kas veltīts Saeimas simtgadei. Koncertu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Pasākumā uzstāsies kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā, solisti - Reinis Tomiņš, Līga Griķe, Aigars Raumanis, Daniils Bulajevs, Taīse Ticiana Geitus Eitvina, Andrejs Zitmanis, kā arī Rīgas Doma kora skolas jauktais koris diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā.

Simtgades koncertā klausītājus priecēs jauni, talantīgi mūziķi, kuri pārliecinoši iet savu ceļu un nes Latvijas vārdu pasaulē. Uzlecošas zvaigznes un vēl tikai plaukstoši talanti. Programmā izskanēs Latvijas autoru darbi – gan klasiskā, gan laikmetīgā mūzika.

Koncertu apmeklēs Saeimas Prezidija locekļi un deputāti, Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, bijušie valsts prezidenti un Augstākās padomes deputāti, kā arī Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja un viceprezidents, Igaunijas, Lietuvas, Islandes un Melnkalnes parlamentu priekšsēdētāji, Ukrainas Augstākās Radas vicespīkere un citi viesi.

1.Saeima uz pirmo sēdi sanāca 1922.gada 7.novembrī un iemiesoja tautas uzticību savam valstiskumam, brīvībai, neatkarībai un demokrātijai. Līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī Latvijas valsts pamatlikums - Satversme.

Saeimas simtgadei veltītais koncerts notiks ceturtdien, 27.oktobrī, pulksten 18.00 Latvijas Nacionālajā teātrī. Tam tiešraidē varēs sekot www.saeima.lv, sabiedrisko mediju interneta platformā www.lsm.lv un Latvijas Radio, savukārt Latvijas Televīzijā to varēs vērot pulksten 21.10 LTV1.

Foto: Saeimas kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas