Orķestris „Rīga” vasarā priecēs ar virkni koncertuOrķestris „Rīga” šai vasarai ir sagatavojis virkni koncertu – augustā Rīgas Domā notiks koncertu mini-cikls „J. S. Bahs - skaņas un refleksijas”, paredzama uzstāšanās Rīgas svētku Ieskaņas koncertā 14. augustā, tāpat orķestris pievienosies apvienotajiem koriem VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku Noslēguma koncertā 28. jūnijā Mežaparka estrādē.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki noslēgsies ar pasaulē grandiozāko K. Orfa kantātes „Carmina Burana” fragmentu atskaņojumu, kurā piedalīsies aptuveni 8 000 dziedātāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas, Norvēģijas, Somijas un Islandes, kā arī Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, diriģents Mārtiņš Ozoliņš, solisti Inga Šļubovska un Rihards Millers. Atskaņojums notiks 28. jūnijā plkst. 17:00 Mežaparka estrādē.

Augusta mēneša plašākais kultūras notikums Rīgā – Rīgas svētki aizsāksies 14. augusta vakarā, kad Vērmanes dārza estrādē Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” sniegs koncertu „8150 sekundēs ap zemeslodi”, kas būs veltījums rīdziniekiem un pilsētas visiem Rīgas dzimšanas dienā, īpaši akcentējot Rīgas ostas 815. jubileju.

Johana Sebastiāna Baha mūzika un mūsdienīgas versijas Baha mūzikai, viņa idejām un skaņu radīšanas principiem skanēs Rīgas Domā, kur 11. augustā un 25. augustā notiks divu koncertu mini-cikls „J. S. Bahs - skaņas un refleksijas”. Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” diriģēs Guntis Kuzma (11. augustā) un Valdis Butāns (25. augustā), piedalīsies ērģelnieces Ilze Reine un Vita Kalnciema. Runājot par J. S. Baha mūzikas pārlikumu pūtēju orķestrim, Orests Silabriedis 2009. gadā ir teicis: „Baha Fantāziju un fūgu nudien labprātāk klausos pūtēju lasījumā nekā ērģeļu stresainajā dimdoņā.” (Latvijas mūzikas Ābolu ķocis. 2009. gada 20. aprīlis.Laikraksts "Diena").

Mini-ciklā „J. S. Bahs - skaņas un refleksijas” orķestris „Rīga” spēlēs vairākus J. S. Baha darbu pārlikumus pūtēju orķestrim, to starp Tokātu un fūgu re minorā. Tiks atskaņotas Gundegas Šmites (Latvija), Juka Peka Lehto (Somija) un Džirolamo Derako (Itālija) kompozīcijas, kas Starptautiskajā komponistu konkursā „WINDSTREAM 2014” ieguva trīs godalgotās vietas. Konkursu 2014. gadā organizēja Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” ar devīzi „izjūti Bahu, turpini Bahu, debatē ar Bahu”.

Biļetes uz koncertiem „J. S. Bahs - skaņas un refleksijas” iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un Rīgas Doma kasē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas