Pabeigts darbs pie īsfilmas „Tukšās Zemes Ritmi”Pabeigts darbs pie Reiņa Spailes īsmetrāžas filmas „Tukšās Zemes Ritmi”. Filma tapusi studijā „Lokomotīve” un uzņemta ar Nacionālā Kino centra atbalstu, finansējumu iegūstot debijas filmu ražošanas konkursā. Filma šogad tiks iesniegta ārvalstu filmu festivālos, bet kinoteātros Latvijā to plānots rādīt nākošā gada laikā.

Filmas „Tukšās Zemes Ritmi” centrā ir stāsts par Arvīdu, četrpadsmit gadus vecu zēnu, kurš dzīvo mazā lauku ciematā un savas dienas aizvada, kaļot nākotnes plānus ar savu labāko draugu Klāvu. Devies rīta skrējienā, Arvīds neapzināti nokļūst situācijā, kurā viņš kļūst par liecinieku pats savas mežonīgās dabas izpausmei. Arvīda rīcība liek viņam aizdomāties par savu dzīvi ciematā un raudzīties uz apkārt notiekošo citā gaismā. Arvīds ir spiests pieņemt lēmumu – ļauties apkārtējo spiedienam vai uzņemties atbildību par savas rīcības sekām.

Filmas režisors Reinis Spaile šobrīd apgūst režiju Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinas universitātē, kā arī strādā Vides Filmu Studijā Latvijā. Kā režisors Reinis Spaile veidojis grupas „Carnival Youth” mūzikas klipus, kā arī vairākas īsfilmas, to vidū „The Restorator”, kas ieguva labākās filmas titulu Daugavpils Starptautiskajā filmu festivālā un starptautiskā studentu filmu darbnīcā Nidā Lietuvā 2013. gadā. Īsfilmas „Tukšās Zemes Ritmi” uzņemšana notika Ērgļos un Ērgļu rajonā, kas ir arī scenārista, Mārtiņa Grozas, un režisora dzimtās vietas. Aktieru provēm bija pieteikušies vairāk kā 500 bērni, no kuriem galvenās lomas atveidošanai tika izvēlēts Vits Ādams Olte.

Režisors: Reinis Spaile; scenārija autori: Reinis Spaile, Mārtiņš Groza; producente: Undīne Buka; kinooperators: Jurģis Kmins; māksliniece: Zane Priede; montāžas režisors: Paulius Zavadskis; komponists: Aleksis Luriņš; mūzika: KASETES; grima un kostīmu māksliniece: Ludmila Krugļika; skaņas režisore: Anete Vanaga.

Lomās: Vits Ādams Olte, Kristofers Buks, Kate Jaskova, Daniels Volkovs, Krišs Karotkijs un citi. Filmas garums: 28 minūtes.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas