Pirmo reizi IĻĢI muzicēs uz skatuves DaugavāLatvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi grupa IĻĢI sagaida savu 31. dzimšanas dienu ar īpašu koncertu ciklu ģimenēm. Šāds vasaras ieskandināšanas koncerts gaidāms 1.jūnijā plkst.19.00 Klintaines pagasta Liepkalnos. Pirmo reizi IĻĢI muzicēs uz skatuves Daugavā, tāpēc koncerta apmeklētājiem līdzi jāņem spilveni vai segas sēdēšanai zālītē.

IĻĢU interpretācija ir latviešu tautasdziesmu mūsdienīgs tulkojums, kas spēj uzrunāt, ieinteresēt un aizraut arī tos cilvēkus, kas līdz šim nav klausījušies etnomūziku.

IĻĢU koncerts būs 2 vai pat 3 daļās. Skanēs latviešu tautasdziesmas un instrumentālās kompozīcijas: "Upe saka", "Aiz upītes meitas dzieda", "Šķērsu dienu", "Sēju vēju", "Šķiratiesi zosu pulki", "Seši mazi bundzenieki" un citas. Enerģiska un enerģētiska mūzika; priecīga un dzīvesprieku raisoša. Katrā daļā būs īpašas dziesmas mazajiem klausītājiem (ar līdzi darbošanos). IĻGIEM šoreiz palīdzēs Kokneses spēlmaņu grupa. Ja sapulcēsies lustīgi skatītāji, koncerts beigsies ar dančiem.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas