Precēšanās un šķiršanās ietekmē svaruPrecības un šķiršanās ietekmē cilvēka dzīvi, un šis svarīgais notikums rada izmaiņas pat cilvēka svarā. Ohaio štata universitātes zinātnieku veiktais pētījums ļauj secināt, ka pēc kāzām liekajā svarā visbiežāk iedzīvojas sievietes, pēc šķiršanās – vīrieši, vēsta laikraksts Time.

Secinājumi veikti, pamatojoties uz datiem, kas iegūti, aptaujājot vairāk nekā 10 000 respondentu laika posmā kopš 1979. gada. Iegūtā informācija ļauj secināt, ka apmēram divus gadus pēc laulībām svarā pieņēmušies gan vīrieši, gan sievietes, tomēr daiļais dzimums daudz vairāk, salīdzinot ar neprecētiem vienaudžiem, savukārt pēc laulības šķiršanas daudz vairāk resnējuši tieši vīrieši, salīdzinot ar tiem, kas palikuši precēti vīri.

Diemžēl zinātniekiem nav izdevies noskaidrot, kā tieši ir mainījušies ieradumi gan pēc kāzām, gan pēc laulības šķiršanas, kas būtu sekmējuši liekā svara pieaugumu, tomēr skaidri izteikta bija saikne starp šiem notikumiem un lieko svaru. Pētnieki ņēmuši vērā arī tādus faktorus kā rase, izglītības līmenis un ienākumi.

Zinātnieki izvirzījuši teoriju, ka pēc kāzām sievietes cenšas pievērsties veselīgam un kārtīgam dzīvesveidam, bet pēc šķiršanās vīrieši atgriežas pie saviem sliktajiem ieradumiem; abos gadījumos pārspīlēti. Vēl jāņem vērā tas, ka vispār sievietēm ir tieksme vairāk ēst un mazāk nodarboties ar sportu ne tikai pēc kāzām, bet arī pēc citiem notikumiem, kas saistīti ar stresu, piemēram, bērna dzimšanas. Viss iepriekš minētais jo īpaši spilgti izpaužas tiem cilvēkiem, kas ģimeni dibinājuši vai arī šķīrušies vecumā ap 30 gadiem.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas