Rīgā iedegs arī Miera egli


Atzīmējot šā gada Nobela Miera prēmijas piešķiršanu Eiropas Savienībai (ES), 7. decembrī Rīgā uzziedēs Miera egle – viena no vides objektu festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš 2012" dalībniecēm. Egle skvērā piebūs aplūkojama līdz 13. janvārim.


Nobela prēmijas komiteja oktobrī nolēma piešķirt 2012. gada Nobela Miera prēmiju Eiropas Savienībai par tās devumu, vairāk nekā sešas desmitgades veicinot mieru un izlīgumu, demokrātiju un cilvēktiesības Eiropā.


Pirmdien, 10. decembrī, prēmija Oslo tiks pasniegta Eiropadomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta priekšsēdētājiem, kurus pavadīs bērni un jaunieši, kas būs uzvarējuši konkursā "Miers, Eiropa, nākotne – ko miers Eiropā nozīmē Tev?" Līdz ar prēmiju piešķirtā naudas balva – aptuveni 930 000 eiro – tiks veltīta projektiem, ar kuriem atbalsta karā un konfliktos cietušos bērnus.


ES mājā Rīgā šajā dienā viesosies Tilžas vidusskolas skolēni, ar kuriem par ES devumu mieram diskutēs Eiropas Parlamenta deputāti.


"Nobela Miera prēmija ir vislielākā atzinība, kādu ES var saņemt par savu darbu, veidojot miera un labklājības kontinentu. Šī balva ir ne tikai pašam Eiropas projektam, bet visiem Eiropas iedzīvotājiem – arī katram Latvijas cilvēkam. Tādēļ esmu priecīga, ka ilgāk nekā mēnesi pašā Rīgas centrā par to atgādinās Miera egle," saka Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.


Miera egles ideju izstrādājis Dāvis Līcītis.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas