Sākusies Eirovīzijas dziesmu vērtēšana


Noslēgusies dziesmu iesniegšana 2013. gada Eirovīzijas nacionālajai atlasei, žūrija uzsāk dziesmuu. Pusfinālu dziesmas tiks paziņotas nākamnedēļ, 11. decembrī, vēsta Eirovīzijas projekta mediju koordinatore Maija Tālberga.


Ar augstu aktivitāti noslēgusies dziesmu iesniegšana 2013. gada Eirovīzijas konkursa Nacionālajai atlasei. Kopumā šogad iesniegtas 122 dziesmas no kurām septiņdesmit divas ir pašmāju, četrdesmit ārvalstu autoru darbi un desmit ir mūsu un citvalstu mūziķu kopdarbi. Bez Latvijas pārstāvētās valstis ir: Dānija, Somija, Anglija, Īrija, Austrija, Vācija, Francija, Itālija, Izraēla, ASV, Nigērija, Igaunija, Lietuva, Beļģija, Nīderlande, bet visplašāk pārstāvēti Zviedrijas autori.


Šodien dziesmu vērtēšanu uzsākusi LTV izveidotā žūrija, ko pārstāvēs pieredzes bagāti Latvijas un Eiropas valstu mūzikas eksperti. Tiks izvēlētas divdesmit četras dziesmas, kuras sacentīsies pusfinālos.


Jau ziņots, ka šogad Eirovīzijas konkursa Nacionālās atlases posma pusfināla koncerti noritēs citādākā formātā nekā līdz šim, proti, pusfināli risināsies stāvkoncertos, izpildītājiem atrodoties ciešā kontaktā ar publiku. Šīs Nacionālās atlases projekta devīze: "Piecel kājās Eiropu!" Turklāt visam Nacionālās atlases posmam ir radīts jauns nosaukums, kas līdz ar jauno koncepciju tiks publiskots reizē ar pusfināla dziesmām.


"Mainās pasaule, maināmies arī mēs," atzīmē Eirovīzijas projekta producente Zita Kaminska. "Pirmo reizi mūsu Eirovīzijas nacionālās atlases vēsturē pusfināli notiks stāvkoncertu veidā. Skatītāji nebūs pasīvi vērotāji, bet varēs no sirds izpausties, gan dejojot, gan aktīvi atbalstot mūziķus. Ir piesaistīti jauni vadītāji un cilvēki, kas rūpēsies lai būtu ne tikai izdevies televīzijas šovs, bet arī atraktīvs koncerts ar līdzi jūtošu publiku. Ceram, radīt jauku gaisotni, kas liks labi justies arī skatītājiem pie TV ekrāniem."


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas