Smilšu skulptūru parkā uz AB dambja top pēdējās skulptūras


Šīs nedēļas nogalē, kad sola labu laiku, smilšu skulptūru parkā Make Sand Art Riga 2012 Rīgā, uz AB dambja visi varēs vērot kā smilšu parka pēdējās divas skulptūras veido viens no slavenākajiem Krievijas smilšu tēlniekiem Vladimirs Kurajevs.


Viņš ir Krievijas smilšu tēlnieku savienības biedrs un smilšu skulptūras veido kopš 1996. gada. Vladimira kontā ir vairākkārtējas uzvaras starptautiskajā smilšu tēlniecības konkursā, kas ik gadus notiek Itālijā, Venēcijā un citur pasaulē. Viņš vairākas reizes arī ir saņēmis dažāda kaluma medaļas. Par Vladimira Kurajeva nopelniem liecina arī tas, ka viņam ir piešķirts Kanādas pilsētas Kvebekas goda pilsoņa tituls. 2008. gadā Vladimira darbs festivālā „Magic Sand” Jūrmalā saņēma skatītāju balvu.


Abas skulptūras Vladimirs Kurajevs veidos līdz pat pirmdienas, 11. jūnija, vakaram. Aicinām vērot kā top profesionālā smilšu māksla pašā Rīgas sirdī.


Tāpat kā pērn, arī šogad smilšu parka apmeklētāji var ne tikai aplūkot profesionālu tēlnieku veidotos darbus, bet arī paši veidot savas skulptūras Latvijas lielākajā smilšu kastē. Tur smilšu bloki, padoms un tēlnieku instrumenti gaidīs visus, kas grib kļūt par tēlniekiem. Vai arī vienkārši rakt un būvēt kopā ar bērniem. Tāpat smilšu skulptūru parkā darbojas meistardarbnīcas, kurās visi var iemēģināt roku sveču liešanā, smilšu gleznu veidošanā, kā arī Bosch un Dremmel koka darbnīcā.


Pēc aktīvas darbošanās visus gaidīs Daugavas malā izveidotā pludmale ar skatu uz Vecrīgas panorāmu, kā arī “Steaks and Beer Summer” kafejnīca ar saldējumu, kokteiļiem, alu un uzkodām.


Jūnijā smilšu skulptūru parkā sāksies arī semināru programma. Pirmais pasākums notiks 19. jūnijā, plkst. 21.30 un būs veltīts pasakām un saulgriežiem. Psiholoģe Kristīne Balode un personīgās izaugsmes trenere Aija Brūvere pulcēs visus ap ugunskuru, lai caur saulgriežu tēmu un pasakām runātu par mīlestību, piederību un dzīvi svešumā. Vietu skaits seminārā ir ierobežots, sīkāka informācija www.makeart.lv.


Smilšu skulptūru parka šīgada tēma ir "Teleports", kas nu ir sācis darboties. To ievada tēlnieka Kārļa Īles veidotie “Sapņu vārti”, kurā pirmo reizi apvienotas uguns un smilšu skulptūru tehnikas. Tāpat parkā apskatāmas 14 profesionālu tēlnieku veidotas smilšu skulptūras.


Smilšu skulptūru parku rīko biedrība Make Art, kas veidoja arī ledus skulptūru festivālu Make Ice Art Riga šoziem Bastejkalnā. Smilšu skulptūru parks iecerēts kā viens no pilotprojektiem Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta – 2014 programmā. Tās ietvaros 2014. gadā tiks veidota lielākā Eiropas smilškaste, kur radīt mākslu gan profesionāli, gan vienkārši priekam.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas