Šodien pirmizrādi piedzīvos izrāde „Pērs Gints un sievietes”Šodien, 30.aprīlī plkst. 19.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks pirmizrāde „Pērs Gints un sievietes” pēc H.Ibsena lugas „Pers Gints”, kuras dramaturģiskās kompozīcijas autore ir Justīne Kļava. Iestudējuma režisors - Viesturs Roziņš.

Ir zināms stāsts par brunču mednieku un meli Pēru Gintu, kurš visu mūžu klaiņo no vienas vietas uz otru, tirgojas ar visu un rauš bagātību, taču šis iestudējums iztirzā to, kas režisoram Viesturam Roziņam šķiet visinteresantākais - Pēra attiecības ar sievietēm un Solveigas paklausīgā gaidīšana. Lai izceltu šo sižeta līniju, dramaturģe Justīne Kļava izveidojusi kopmozīciju, izmantjot tikai un vienīgi norvēģu dramaturģijas klasiķa H.Ibsena tekstus.

„Kad uzsāku darbu pie dramaturģiskās kompozīcijas izveides, galvenokārt vēlējos izstāstīt Pēra stāstu, atklājot to ar sieviešu tēlu palīdzību.” Atzīst Justīne Kļava.

Solveigas lomā iejutusies vājdzirdīgā aktrise Jolanta Znotiņa. Pārējās lomās būs redzami – Artūrs Putniņš (Pērs Gints/Pogu lējējs), Dainis Sumišķis (Pērs Gints), Jana Ļisova (Ingrīda/Zaļā/Anitra), Kārlis Derums (Kapteinis/Mads Mojens) un astoņgadīgā, nedzirdīgā Amanda-Anete Intsone (Helga) no Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas.

Režisors Viesturs Roziņš iestudējumu veido kopā ar kostīmu mākslinieku un scenogrāfu Valteru Kristbergu, horeogrāfu Kārli Božu, gaismu mākslinieku Jāni Sniķeru, mūzikālā noformējuma autoru Uldi Sniķeru. Iestudējuma producente Elīna Jermoloviča.

Biļetes Iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī uz vietas pirms izrādes.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas