Šonedēļ norisināsies Cēsu pilsētas svētki „Cēsu stāsti 2012”Trīs dienu garumā, no 1. līdz 3. jūnijam, Cēsis būs kā atvērta un krāšņa grāmata, kurā skanēs mūzikas, deju un sporta stāsti, vēja pasakas bērniem, tirgotāju teikas un pils un spoku nostāsti visām paaudzēm.

Cēsnieku svētku organizatori allaž centušies saglabāt gan pilsētai raksturīgo tradicionālo senatnes elpu no gadsimtu bagātības krātuvēm, gan vienlaikus meklējuši ko jaunu un mūsdienīgu. Tāpēc pagājušajā gadā iesākto balto stāstu pilsētai un Vecpilsētas stāstu krājumu šogad papildinās citi aizraujoši un krāsaini stāsti. Svētkos stāstus varēs redzēt, dzirdēt, izsmaržot, izdejot, izdziedāt un par izgaršot!

Pilsētas svētku muzikālajiem stāstiem piepulcējas – bērnu un jauniešu Dziesmu un deju svētki "Debesis tik zilas …", Vidzemes Dziesmu svētki, Jaunie stāsti un Cēsu Baznīcu stāsti.

Intelektuāļi īpaši aicināti piedalīties Cēsu pilsētas atklātajāā, iepazīt Cēsu bibliotēkas unikālo miniatūrgrāmatu kolekciju vai apmeklēt Cēsu muzeja sarūpētos stāstus no senatnes.

Šogad svētkos liels akcents ir likts uz deju, un tāpēc muzikālajā programmā "Dejas stāsti cauri gadsimtiem" skatītājiem būs iespēja sekot līdzi dejām no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Atsevišķa sadaļa paredzēta arī Latvijas ielu deju čempionātam (Street Dance).

Savus stāstus ar garšu ir sagatavojušas arī Cēsu pilsētas kafejnīcas. Speciāli svētkiem veidotas šovprogrammas ar pusdienu maltītes gatavošanu brīvdabā, saldo šokolādes strūklakas atklāšanu gardēžiem, izsmalcinātu saldējuma kokteiļu degustāciju un jauno literātu dzejas un prozas lasījumiem kafejnīcas zaļā āra terasē.

Paredzēts, ka šajās dienās Cēsīs a/s CATA autobusi kursēs izrotāti ar bērnu zīmējumiem par tēmu "Cēsis – mana pilsēta". Bet viesus uz krāšņajiem svētkiem no Rīgas vizinās speciāls vagons, kurā dziesmas un stāsti pasažieriem skanēs līdz pat Cēsīm.

Foto: Visitcesis.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas