Stepa grupa „Soul tap” piedalīsies Stokholmas stepa festivālāNo 5. līdz 10.aprīlim stepa dejas trio „Soul tap” piedalīsies Stokholmas stepa festivālā, kas trešo gadu pēc kārtas meistarklasēs, koncertos un diskusijās pulcēs stepa dejotājus no visas pasaules.

Stokholmas stepa festivāls piedāvā plašu un intensīvu meistarklašu programmu un iespēju mācīties pie augstākās klases dejotājiem. Vienlaikus tie ir arī starptautiski stepa svētki ar pasniedzēju un audzēkņu koncertiem, improvizācijas vakariem, sacensībām („cutting contest”), ballītēm un vērtīgu pieredzes apmaiņu.

Šogad festivāla pasniedzēju komanda būs īpaši spēcīga. „Soul tap” pilnveidos dejotprasmi pie pasaules augstākā līmeņa stepa meistariem no ASV – Džeisona Semjuela Smita (Jason Samuels Smith), Maksa Polaka (Max Pollak), Mišelas Dorances (Michelle Dorrance), Dormišjas Sambrī-Edvardas (Dormeshia Sumbry-Edwards), Sema Vēbera (Sam Weber), Hlojas Arnoldas (Chloe Arnold), kā arī pie vairākiem Zviedrijas dejotājiem.

„Dalība ārzemju festivālos ir vienīgais veids, kā attīstīties, jo Latvijā stepa tradīcijas un dejotāju līmenis nav tik spēcīgs kā stepa lielvalstīs. Tāpēc vismaz reizi gadā „Soul tap” apmeklē meistarklases ārzemēs. Tas palīdz pilnveidot dejas tehniku, paplašina redzesloku un dod iespēju sadraudzēties ar citu valstu dejotājiem. No intensīvās slodzes vakaros parasti sāp kājas, bet sirds līksmo. Festivāli iedvesmo tālākajam darbam – gan, pašām dejojot, gan, vadot stepa nodarbības,” saka „Soul tap” dejotāja un stepa pasniedzēja Annija Ķesele.

Grupa „Soul tap”, kuras sastāvā ir trīs dejotājas – Gunta Tomsone, Guna Kaše un Annija Ķesele, darbojas četrus gadus, kuru laikā meitenes radījušas virkni horeogrāfiju un izveidojušas sadarbības projektus ar mūziķiem, meklējot jaunas stepa dejas šķautnes un izteiksmes veidus.

Dejotājas papildinājušas zināšanas Grieķijas stepa festivālā „Tap Motif”, Berlīnes stepa skolas „TapaToe” organizētajās meistarklasēs, 2010.gada Stokholmas stepa festivālā, Heteres Kornelas (Heather Cornell) meistarklasēs Londonā un stepa festivālā „Compass Tap Fiesta” Sanktpēterburgā.

Vairāk informācijas – www.soultap.lv un www.stockholmtapfestival.com
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas