Tallinā atklās izstādi „Nezināmie meistardarbi. Krievu māksla no Baltijas valstu kolekcijām”


2012. gada 22. martā Tallinā, Igaunijas Mākslas muzejā KUMU un Kadriorgas Mākslas muzejā tiks atklāta izstāde „Nezināmie meistardarbi. Krievu māksla no Baltijas valstu kolekcijām” („Undiscovered Masterpieces. Russian Art from the Collections of the Baltic Countries”), kurā būs eksponēti astoņdesmit darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.


Izstāde tapusi kā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas muzeju sadarbības projekts pēc Igaunijas mākslas muzeja iniciatīvas. Pirmo reizi Igaunijas skatītājiem tiek piedāvāta tik plaša krievu mākslas panorāma, kas aptver spilgtus glezniecības, grafikas un tēlniecības darbus no 19. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam. Abu muzeju ekspozīcijās iekļauti aptuveni 150 mākslas darbi no Rīgas, Tallinas, Narvas, Viļņas un Kauņas muzeju kolekcijām. KUMU Mākslas muzejā būs skatāmi nozīmīgi 19. gadsimta otrās puses reālisma un akadēmisma paraugi, savukārt Kadriorgas muzejā – labākie dažādo 20. gadsimta sākuma mākslas virzienu pārstāvju darbi.


Izstādes kodolu veido Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, kas ir lielākā krievu mākslas krātuve Baltijā, kolekcijas – 70 glezniecības un tēlniecības darbi, kā arī 10 aģitācijas porcelāna priekšmeti. No Rīgas uz Tallinu aizceļojuši tādi izcili krievu mākslas paraugi kā Vasilija Surikova „Bajāriene Morozova”, Iļjas Maškova „Klusā daba ar kamēlijām”, Īzaka Levitāna „Ainava ar vilcienu”, Ivana Aivazovska „Jūras krasts”, Konstantīna Korovina „Uz terases”, Mihaila Vrubela majolika u.c.


Tallinā izstāde „Nezināmie meistardarbi. Krievu māksla no Baltijas valstu kolekcijām” gaidīs savus apmeklētājus līdz 17. augustam. Rudenī krievu mākslas šedevri no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas muzeju kolekcijām būs apskatāmi Rīgā, Mākslas muzejā „Rīgas Birža” izstādē „Sudraba laikmets”.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas