Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” uzsāk sadarbību ar MDR orķestri un koriValsts Akadēmiskais koris “Latvija” ir devies divu nedēļu koncertturnejā uz Vāciju un Šveici.

Šo turneju koris sāks Leipcigā ar jaunas sadarbības dibināšanu – pirmo reizi notiks sadarbība ar MDR Radio kori un simfonisko orķestri, kas ir vecākais radio simfoniskais orķestris Vācijā. Šogad Leipciga atzīmē savu tūkstošgadi. Jubilejas svinībām par godu tiek rīkota plaša kultūras programma, kā ietvaros MDR orķestris un MDR koris diriģenta Nēme Jervi vadībā atskaņos igauņu klasiķa Rudolfa Tobiasa krāšņo oratoriju “Jonas vēstījums” (“Des Jona Sendung”). Zīmīgi, ka šī opusa pasaules pirmatskaņojums notika Leipcigā Sv. Andreja baznīcā 1909. gadā.

Kopā ar kori “Latvija” šī opusa atskaņojumā piedalīsies MDR koris, MDR orķestris, MDR bērnu koris, solisti Suzanna Bernharda (soprāns), Īrisa Fermiliona (mecosoprāns), Dominiks Vortigs (tenors) un Ains Angers (bass). Pie diriģenta pults stāsies igauņu maestro Nēme Jervi. Oratorija izskanēs Zūlas Kongresu centrā 6. jūnijā un 7. jūnijā leģendārajā Leipcigas koncertzālē “Gewandhaus”. Zāle ir slavena ar savu akustiku, un tajā koncertējušas daudzas mūzikas leģendas – F. Mendelszons, P. Čaikovskis, R. Stravinskis, E. Grīgs, A. Brukners, P. Hindemits, K. Mazurs u.c.

Plašāka informācija par koncertu pieejama MDR mājas lapā!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas