Vidzemes koncertzāle „Cēsis” gadu noslēgs ar krāšņu Vecgada balliSvētdien, 28.decembrī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzāle aicina uz gada pēdējo – Vecgada koncertu, kurā uzstāsies solisti – Elīna Šimkus, Jānis Ķirsis, Kalvis Kalniņš, džeza grupa Rudolfs Macats Trio un Vidzemes kamerorķestris, diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Vecgada vakars tiks noslēgts ar krāšņu svētku balli, kuras īpašie viesi būs Jelgavas Bigbends, dziedātājs Laimis Rācenājs un dīdžejs Egons Reiters.

Vidzemes koncertzāles „Cēsis” programmu direktore Inese Zagorska atskatās uz aizvadīto rudens/ziemas koncertsezonu: „Atskatoties uz koncertzāles pusgada darbību, jāatzīst, ka tā bijusi ļoti dinamiska un notikumiem bagāta. Notikuši vairāk nekā 60 pasākumi, tostarp Latvijas kultūras dzīvē ierakstāmi vēsturiski notikumi – koncertzāles atklāšanas koncerts, kas nominēts LTV raidījuma „100g kultūras” balvai „Kilograms kultūras”, kā arī leģendāro mākslinieku, Martas Argerihas, Gidona Krēmera un orķestra „Kremerata Baltica” koncerts Cēsīs, kurš bija vienīgais Latvijā un viens no sešiem Eiropā. Jāsaka, ka Gidonu Krēmeru patiesi sajūsminājusi Cēsu koncertzāle, tās akustika, atmosfēra, jo jau nākamajā gadā izcilo mākslinieku un orķestri „Kremerata Baltica” atkal sagaidīsim koncertzālē.”

Jau 3.janvārī klausītāji tiek aicināti uz gada pirmo koncertu, kurā ar krievu komponista Pētera Čaikovska mūzikas programmu, uzstāsies viens no pasaulē atzītākajiem kamerorķestriem „Eiropas krievu virtuozi”. Sezonas turpinājumā koncertzālē viesosies spilgtas pašmāju un ārvalstu skatuves zvaigznes – vijolnieks Gidons Krēmers, pianists Reinis Zariņš, komponisti Raimonds Pauls, Kārlis Lācis, lietuviešu rokzvaigzne Jeronims Milius un operas soliste Ieva Prudņikovaite, latviešu džeza dziedātāja Jolanta Gulbe Paškeviča, aktrise Rēzija Kalniņa, un tie ir tikai daži no māksliniekiem, kuru talantus varēs apbrīnot klausītāji koncertos Cēsīs.

„Mūsu mērķis ir izveidot savu auditoriju, koncertzāles draugu loku, tāpēc turpināsim piedāvāt īpašus koncertu ciklus dažādām auditorijām. Arī nākamajā gadā pašiem mazākajiem klausītājiem būs iespēja apmeklēt koncertu ciklu ,,Mūzikas ābece no A līdz Ž”, Cēsīs ciemosies Nacionālā simfoniskā orķestra bērnu draugs LeneSons, esam noslēguši līgumus par Leļlu teātra viesizrādēm. Jaunajiem latviešu mūziķiem, sniegsim lielisku iespēju muzicēt uz vienas no lielākajām koncertu skatuvēm Latvijā sērijā „Latvijas cerība”. Vasara būs festivālu laiks – jūnijā Cēsīs skanēs „Kremerata Baltica” festivāls, tūlīt pēc tam starptautiskais čellu festivāls ,,Čello Cēsis”, kas atvedīs vairākas starptautiskas mūzikas zvaigznes, viena no tām vācu čellists Nikolass Alštets. Protams, arī nākamā gada jūlijā, Vidzemes koncertzāle būs mājvieta laikmetīgajam mākslas festivālam ,,Cēsis”,” atklāj I.Zagorska.

„Mākslu mīlošs, gudrs klausītājs ir tā vērtība, bez kuras neviena koncertzāle pasaulē nevar pastāvēt, būt dzīva un radoša, tāpēc aicinu ikvienu piebiedroties Cēsu koncertzāles klausītāju lokam un gūt prieku no tā, ko sniedz māksla tās visdažādākajās izpausmēs. Tiksimies koncertos, dejas un teātra izrādēs, kino seansos un mākslas izstādēs jaunajā 2015.gadā! ” novēl koncertzāles programmu direktore.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas