Visas nedēļas garumā notiks Eiropas dienas svētki

Atzīmējot 9.maiju, kas Eiropas Savienībā tiek svinēts kā Eiropas diena, jauniešu organizācija "Klubs "Māja" no 7. līdz 13.maijam organizē dažādus Eiropas nedēļas pasākumus, aicinot jauniešus uzzināt vairāk par Eiropas Savienību un līdzdarboties tās nākotnes veidošanā.


9.maijā, pašā Eiropas dienā, Kluba "Māja" jaunieši dosies Rīgas ielās, lai intervētu savus vienaudžus un uzzinātu viņu viedokli aktuālākajos Eiropas Savienības jautājumos. Atbilžu sniedzēji saņems Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Kluba "Māja" suvenīrus, kas turpmāk arī ikdienā varēs atgādināt, ka Eiropas Savienība ir tepat mums līdzās un Latvija ir tās sastāvdaļa.


10.maijā no plkst.13.00 līdz 17.00 tirdzniecības centra "Galleria Riga" pirmajā stāvā īpašā stendā būs iespējams radīt savu foto novēlējumu Eiropas Savienībai un tās iedzīvotājiem. Visus vēlējumus pēc tam varēs apskatīt www.klubsmaja.lv sadaļā Eiropas nedēļa.


11.maijā no plkst.16.00 līdz 18.00 Rīgas Jauniešu centrā "Kaņieris" gan jaunieši, gan seniori būs aicināti tikties diskusijā "Par riteņiem, kas jau atklāti sen", kopīgā neformālā sarunā spriežot par to, ko jaunieši var mācīties no senioriem, ko seniori no jauniešiem un vai mēs vienmēr esam atvērti šādiem pieredzes apmaiņas procesiem.


Kluba "Māja" Eiropas nedēļas pasākumu kulminācija būs 12.maijā, kad norisināsies veselas trīs aktivitātes.


No plkst.12.00 līdz 18.00 organizācijas jauniešus būs iespējams sastapt tradicionālajā Eiropas Savienības dārza svētku pasākumā Vērmanes dārzā un iesaistīties radošajās darbnīcās, ko Kluba "Māja" pārstāvji vadīs savā stendā teltī "Jauneklīgā Eiropa".


Laikā no plkst.16.00 līdz 18.00 Rīgas centrā notiks orientēšanās sacensības "Eiropas ceļš", kurās Rīgas skolēnu komandas četru cilvēku sastāvā demonstrēs gan savas sportiskās un radošās iemaņas, gan arī zināšanas par Eiropas Savienības jautājumiem. Sacensību uzvarētāji iegūs četras veikala "Piazza Italia" dāvanu kartes, katru 15 latu vērtībā, bet pārējās komandas saņems veicināšanas balvas no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Kluba "Māja".


12.maiju un arī visu Eiropas nedēļu noslēgs koncerts Teātra bārā no plkst.20.00. Tajā uzstāsies grupas "The Next Ones" un "Laura Lo", notiks orientēšanās sacensību "Eiropas ceļš" un foto konkursa "Mūsu soļi Eiropas nākotnē" uzvarētāju paziņošana, kā arī tiks atklāta fotokonkursa labāko darbu izstāde.


Papildu informāciju par Kluba "Māja" Eiropas nedēļas laikā plānotajiem pasākumiem var uzzināt www.klubsmaja.lv sadaļā Eiropas nedēļa.


Pasākumu norisi atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Tirdzniecības centrs "Galleria Riga", veikals "Piazza Italia", Teātra bārs, SIA "Skrīveru saldumi", Rīgas jauniešu centrs "Kaņieris", "R&M Studios", Draudzīgas sadarbības projekts "Pirmā doma", uzvelckreklu.lv un Sabiedriskās politikas centrs "Providus".


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas