Top VITRUM reklāmas bibliotēka

Nesen atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas diena un mūsu valsts nosvinējusi savu 99. dzimšanas dienu. 18. novembrī pirms gandrīz 100 gadiem tika sākta rakstīt Latvijas valstiskuma vēsture. Tieši svētku laikā cilvēki vairāk apzinās piederību savai valstij, atzīst reklāmas speciālists Alberts Jodis, kurš pirms dažiem gadiem nāca klajā ar iniciatīvu par VITRUM reklāmas bibliotēku, kas vienuviet apkopotu dažādus laikrakstus un žurnālus, kuros publicēta reklāma cauri laikmetam. 


A. Jodis uzskata, ka šādas bibliotēkas izveide būtu ne tikai vērtīgs ieguvums visai sabiedrībai, bet arī visai Latvijai, ieskatoties tādā nelielā mūsu valsts vēstures aspektā kā drukātā reklāma. 


“Arī reklāmas vēsture ir pietiekami interesanta – tas, kā laika gaitā drukātie mediji ir mainījušies, kā medijos savulaik sākās krāsas un lielformātu attēli, kā mainījās laikrakstu izdevumu lielums, palielinājās avīžu un žurnālu tematiskais loks, tajā atrodamo reklāmu saturs u.tml. Manuprāt, tas atgādinātu to, cik mēs esam bagāti ar tradīcijām, dažādām interesēm un to, kādas pārmaiņas ir piedzīvojusi tāda lieta kā drukātās preses reklāma,” skaidro A. Jodis.


vitrum

Lai šādu projektu īstenotu, A. Jodis aicina ikvienu iedzīvotāju bibliotēkas vajadzībām nodot avīzes un žurnālus, lai apkopotu tajās atrodamās reklāmas un izstādītu tās īpaši izgatavotās vitrīnas, kas izglītotu sabiedrību un atstātu paliekošu vēstījumu visai sabiedrībai.


“Manuprāt, tas varētu būt interesants projekts ne tikai no reklāmas nozares puses, bet arī visas Latvijas kontekstā. Varbūt uz Latvijas simtgadi mēs jau varēsim apkopot lielu daļu avīžu un žurnālu, kas sniegs pamatu šādas bibliotēkas izveidei,” sacīja A. Jodis.


Latvijai dzimšanas dienā A. Jodis novēl ikvienam padomāt par to, ko viņš varētu nodot nākamajām paaudzēm.


Savukārt tie, kas vēlas iesaistīties VITRUM reklāmas bibliotēkas izveidē, tiek aicināti sazināties ar A. Jodi personīgi pa tālruni 26831571. 


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas