Paolo Sorrentīno jaunā filma “Silvio” no 11. janvāra kinoteātrī “Splendid Palace”“Silvio Berluskoni ir “itāliskuma” arhetips, un, stāstīdams par viņu, es varu izstāstīt par itāliešiem,” saka itāliešu režisors Paolo Sorrentīno, kurš savā jaunajā filmā “Silvio” (“Loro”, 2018) vēsta par skandalozo politiķi, viņa attiecībām ar tuviem sabiedrotajiem, par viņa varaskāri un mūžīgajām ballītēm. Seriāla “Jaunais pāvests” un filmu “Jaunība” un “Dižais skaistums” režisora jaunā filma kinoteātra “Splendid Palace” repertuārā jau no 11. janvāra.

Miljardieris, mediju magnāts un senais futbola kluba A. C. Milan īpašnieks Silvio Berluskoni pēc Otrā pasaules kara Itālijas premjerministra amatā bija visilgāk. Krīzes dēļ viņš bija spiests atkāpties 2011. gadā.

Tomēr filma “Silvio” nav par politiku. Augstu ambīciju un dekadentisku orģiju fonā sarežģītā Berluskoni personība īpaši spilgti attēlota ar otro sievu Veroniku Lario un laulības krahu saistītajā sižeta līnijā.

Filmas režisors uzsver: “Silvio” nav ne par, ne pret Berluskoni, gluži otrādi – tas ir maigs skatiens uz veca vīra vājībām.”

Filmā S. Berluskoni tēlo Sorrentīno senais sadarbības partneris – itāliešu aktieris Tonijs Serviljo. Viņi kopā strādājuši pie “oskarotās” filmas “Dižais skaistums”. Toronto kinofestivālā aktieris raksturojis gaisotni, ko uzņemšanas grupa centusies radīt filmā “Silvio”: “baudas aspektam filmā ir spēcīga simboliska nozīme. Gan filmā, gan dzīvē Berluskoni politikā ieviesis šovbiznesam radniecīgu izrādes garu.

Filmā redzams apdullinošs daudzums kadru ar miesas atveidojumu, tos mēs izmantojam kā uzspiestas paviršas baudas metaforu. Paviršība palīdz Berluskoni dzīvot ar vērienu: nerociet pārāk dziļi, nevērojiet pārāk uzmanīgi, un visiem būs jautri.”

Biļetes iespējams iegādāties: www.splendidpalace.lv un kinoteātra kasē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2019 Visas tiesības paturētas