„Trīs Osokini un Opera” – krāšņs Jaungada koncerts Latvijas Nacionālajā operā4. janvārī Latvijas Nacionālajā operā notiks krāšņs Jaungada koncerts „Trīs Osokini un Opera”. Tajā kopā spēlēs visi trīs spožās pianistu dinastijas pārstāvji – tēvs, profesors Sergejs Osokins un viņa talantīgie dēli, neskaitāmu starptautisku konkursu laureāti Andrejs un Georgijs Osokini.

Klasiskās mūzikas cienītāji noteikti atceras šovasar notikušo grandiozo Osokinu dinastijas pianisma manifestāciju Dzintaru koncertzālē. Lielās klausītāju intereses iedvesmoti un Latvijas Nacionālās Operas aicināti, pianisti Osokini ir izveidojuši vēl vienu kopīgu koncertprogrammu, kas veltīta Jaungada svētkiem. Šoreiz koncerta programma klausītājiem caur klavieru skaņām atklās ne tikai pianisma zelta repertuāra šedevrus, bet arī operas un baleta pasauli. Tajā būs iekļauts svinīgais Roberta Šūmaņa „Vīnes karnevāls”, Ferenca Lista temperamentīgā mūzika, poētiski apgarotie Friderika Šopēna skaņdarbi, pasaules slavenāko operu parafrāzes un fantāzijas, kā arī baletmūzikas šedevru transkripcijas. Koncerts notiks ar nolaistu dzelzs priekškaru, radot jaunu un unikālu akustiku kamermūzikas atskaņošanai.

Mākslas zinātņu doktors, profesors Sergejs Osokins ir viens no šībrīža Latvijas pianisma stūrakmeņiem. Viņa dziļās, krāsainās un izsmalcinātās interpretācijas allaž sagādā īpašu baudu klasiskās mūzikas gardēžiem. Sergeja Osokina repertuārā ir visdažādāko stilu un laikmetu skaņdarbi, bet īpaši tuva viņam ir Ludvigavan Bēthovena, Roberta Šūmaņa un Aleksandra Skrjabina mūzika. Par Johanesa Brāmsa Otrā klavierkoncerta atskaņojumu Sergejs Osokins ieguvis Latvijas Lielo Mūzikas balvu. Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs, kurš izskolojis šībrīža veiksmīgākos un pazīstamākos jaunos latviešu pianistus - Vestardu Šimku, Artu Arnicāni, Andreju Osokinu, Elīnu Bērtiņu, Katrīnu Gupalo, Aurēliju Šimku, Georgiju Osokinu un Rihardu Plešanovu.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu laureāts – Artūra Rubinšteina Starptautiskā pianistu konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo starptautiskā pianistu konkursa Parīzē, Līdsas Starptautiskā pianistu konkursa un Karalienes Elizabetes Starptautiskā pianistu konkursa Briselē. Šīs sezonas spilgtākie notikumi Andreja koncertgrafikā ir debija Berlīnes filharmonijā, uzstāšanās ar orķestri Kremerata Baltica Frankfurtē, Sergeja Rahmaņinova 2.klavierkoncerta izpildīšana kopā ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu, kā arī slavenās poļu skaņu ierakstu kompānijas „DUX Recording Producers” izdotā soloalbuma ‘'Dedication'' prezentācija.

Osokinu dinastijas jaunākais pārstāvis Georgijs Osokins šoruden, apburdams tūkstošiem klausītāju, kļuva par leģendārā Friderika Šopēna konkursa Varšavā diplomandu. Panākumi konkursā pavēruši viņam ceļu vērienīgai starptautiskai darbībai un vēl lielākai atpazīstamībai - Georgijs jau saņēmis piedāvājumus parakstīt līgumu ar japāņu un divām poļu koncertaģentūrām, uzaicinājumu koncertēt Šveicē, Polijā, Japānā un ASV, izdot trīs solo albumus, kā arī izpildīt īpaši viņam veltītu klavierkoncertu. Iepriekšējos gados Georgijs ir uzvarējis Starptautiskajā A.Skrjabina Pianistu konkursā Parīzē, Starptautiskajā Šopēna pianistu konkursā Ķīnā un ieguvis speciālo balvu 22. Starptautiskajā pianistu konkursā Moncā, Itālijā.

Biļetes: LNOB un „Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas