Aprīļa vidū izskanēs mākslas un mūzikas festivāls „Ukrainas dienas Baltijas jūrā”Ukrainas Centrs jauniešiem un bērniem Latvijā jau trešo reizi organizē Starptautisko mākslas un mūzikas festivālu „Ukrainas dienas Baltijas jūrā”. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ukraiņu kultūru, valodu un tradīcijas.

Šogad festivālā piedalīsies vairāki kori un ansambļi - Andrija Pervozvannogo brālības koris „Stavros”(Ukraina, Ļvova), vokāli instrumentālais jauniešu ansamblis „Ojra”(Ukraina, Čerkasi) un Vangažu Ukraiņu biedrības ansamblis „Kvito
ki”. Solistu vidū būs starptautisku konkursu laureāte, Kijevas Mūzikas akadēmijas absolvente un Igauņu Ukraiņu kongresa pārstāve mecosoprāns Jana Bojko, jaunā dziedātāja un vijolniece Karina Malovšek no Slovēnijas, talantīgā dziedātāja Marina Poļakova, kā arī šobrīd Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā studējošā latviešu pianiste Katrīna Gupalo. Īpašs notikums festivāla ietvaros būs autentisks ukraiņu tautas dziesmu izpildījums, ko sagatavojušas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas katedras studentes Viktorija Prituļak, Laura Arāja un Ilona Hanin.

Festivāla laikā darbosies arī radošas darbnīcas un ukraiņu nacionālo izšuvumu prezentācija, kuru atvedīs Ukraiņu skautu organizacija Plast, kā arī notiks ukraiņu dzejnieces Gaļinas Fesjuk grāmatas ''No mīlas liesmas'', kas veltīta traģiskajiem notikumiem Ukrainā prezentācija.

Festivāla programma:

Ceturtdien, 16.aprīlī:

15.00 - Prezentācijas, radošās darbnīcas Eiropas mājā
(Aspāzijas bulvārī 28, 2.stāvā, ‘'Stikla zālē’')
18.00 - Andrija Pervozvannogo brālības kora „Stavros”( Ukraina) koncerts
Sv.Marijas Magdalēnas baznīcā (Klosteru ielā 2)

Piektdien, 17.aprīlī:
18.00 - Galá koncerts Rīgas Latviešu Biedrības namā (Merkeļa ielā 13)

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas