ASV kinoteātros triumfē piedzīvojumu fantāzijas filma «Hobits: Piecu armiju kauja»ASV kinoteātros pārliecinošu līdera lomu ieņēmusi piedzīvojumu fantāzijas filma «Hobits: Piecu armiju kauja». Filma nedēļas griezumā iekasējusi 122, 2 miljonus ASV dolāru, kas vērtējams kā fenomenāls pirmizrādes apmeklējumu skaits.

Pēc rūķu valsts atgūšanas hobita Bilbo Baginsa, Torina Ozolvairoga un rūķu briesmu pilnie piedzīvojumi nebūt nav galā. Saniknotais pūķis Smogs izgāž savas ugunīgās dusmas uz Ezera pilsētas neaizsargātajiem iedzīvotājiem, bet Torina prātu apmiglojuši dārgumi, kuru dēļ viņš gatavs upurēt draudzību un godu. Bilbo nekādi neizdodas vest viņu pie prāta, tādēļ hobits spiests izdarīt riskantu izvēli, nenojaušot, ka tuvojas vēl lielākas briesmas - Viduszemes ļaunākais ienaidnieks Saurons nosūtījis orku leģionus uz Vientuļo kalnu. Ap savstarpēji karojošajām tautām savelkas tumsa, tādēļ rūķu, elfu un cilvēku rasēm jāizvēlas - apvienoties, vai tapt iznīcinātiem. Bilbo attopas piecu dižu armiju kaujas epicentrā, kur notiek cīņa uz dzīvību un nāvi, bet Viduszemes nākotne karājas mata galā.

«Hobits: Piecu armiju kauja» ir trešā, noslēdzošā daļa episkajai filmu triloģijai, kas uzņemta pēc britu rakstnieka Dž.R.R. Tolkīna pasaulslavenā fantāzijas romāna «Hobits» motīviem.

Uz otro vietu atkāpusies iepriekšējās nedēļas līdere - piedzīvojumu drāma «Exodus: Dievi un Valdnieki» ar iekasētiem 18.8 miljoniem ASV dolāriem.

Vietu zemāk noslīdējusi arī piedzīvojumu filma «Bada spēles: Zobgaļsīlis. 1. daļa», iekasējot 16 miljonus.

Par vienu pozīciju zemāk atrodas arī animācijas filma «Madagaskaras pingvīni» ar iekasētiem 14, 7 miljoniem.

Top pieci ar 11.4 miljoniem noslēdz zinātniskās fantastikas filma «Starp zvaigznēm».

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas