Daugavas koncertzālē izskanēs džeza ritmu koncerts „All That Jazz”20.augustā Daugavas koncertzālē skanēs valdzinošs džeza ritmu koncerts „All That Jazz” vokālās a capella grupas Framest izpildījumā.

Programmā tiks atskaņoti ne tikai klasiski džeza standarti, bet arī pārsteidzošas variācijas par latviešu komponistu, tostarp Raimonda Paula hitiem, oriģinālos aranžējumos.

Framest sasniegumu sarakstā ir piedalīšanās mūziklos un festivālos, notikuši koncerti arī ārzemēs, tomēr vislielāko atpazīstamību grupa ieguva, vasarā piedaloties starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā Jaunais vilnis 2012, kur izpildīja arī Raimonda Paula dziesmu Подберу музыку.

2015. ir vokālās a capella grupas Framest 10. jubilejas gads. Pēc spilgtās piedalīšanās vairākās muzikālās izrādēs Framest jau 2007. gadā apliecināja savu džeza interpretu meistarību sadarbībā ar pianistu un komponistu Hariju Bašu turnejā pa Latviju. Šie arī bija pirmie nozīmīgākie ansambļa koncerti kopā ar džeza profesionāļiem, drīz sekoja nākošie, ar programmām Džeza zelta melodijas, Svētki ledus pilī u.c.

Visus šos gadus Framest sastāvā palicis grupas dibinātājs, arīdzan aktīvs komponists Jānis Ķirsis (baritons), kā arī Mikus Abaroniņš (tenors). Kopā ar viņiem kopš 2010. gada dzied Beāte Zviedre (soprāns), bet no 2013.gada - Rūta Dūduma (alts) un Roberts Memmēns (bass). 2015. gada maijā Dzintaru koncertzāle izdevusi Raimonda Paula un Framest albumu Amber Jazz, kurā ieskaņotas Raimonda Paula agrīnās estrādes un džeza dziesmas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas