Jūnijā galvaspilsētas parkos risināsies „Rīgas sporta nakts 2012”


Rīgas Sporta naktī, kas notiks 1. jūnijā, gaidāmi pārsteigumi, jo dalību pasākumā apstiprinājušas daudzas sporta organizācijas, tostarp federācijas, sporta klubi, biedrības un citi sporta entuziasti. Pasākuma laikā notiks dažādas sacensības visiem, kas vēlas aktīvi piedalīties iegūt balvas.


Esplanādē, Kronvalda parkā, Vērmanes dārzā un Rīgas kanāla teritorijā gaidāma ļoti plaša un interesanta gan kultūras,gan sporta programma no plkst. 17.00 līdz pat 2.00 naktī, informēja Rīgas Sporta nakts projekta vadītāja Līga Abakuka.


Esplanādē darbosies sporta federācijas un klubi. Ikviens interesents varēs iepazīties ar dažādiem sporta veidiem, tiks dota iespēja skatītājiem pamēģināt dažādas sporta spēles un varēs arī redzēt paraugdemonstrējumus profesionālu sportistu izpildījumā.


Īpašus priekšnesumus sportiskā garā piedāvās bobsleja/skeletona federācija. Varēs uzzināt, kas īsti ir Speedmintons, kuru nakts laikā varēs spēlēt ikviens garāmgājējs, jo būs pieejamas tumsā spīdošas bumbiņas. Varēs izmēģināt visiem zināmākus sporta veidus, piemēram, badmintonu, galda tenisu, galda hokeju. Interesants priekšnesums gaidāms no paraplanierisma pārstāvjiem un petanka sporta federācijas. Kinoloģijas federācija piedāvās suņu sacensības, Segway sacensības, paraugdemonstrējumus Adžiliti suņu sporta veidā.


Kā viens no galvenajiem pasākumiem Esplanādē, plānots Latvijas amatieru Spēkavīru sacensības, kur netrūks ne pārcilvēciska spēka demonstrējumi, intrigas un spraiga cīņa gan ar sevi, gan konkurentiem.


Esam parūpējušies arī par tiem, kuri vēlas mācīties un saistīt savu nākotni ar sportu. Esplanādē redzēsim arī Latvijas Treneru tālākizglītības centra, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Olimpiskās Akadēmijas prezentācijas. Interesentiem būs iespēja uzdot jautājumus par to, kur un kā var mācīties sporta zinātni.


Kronvalda parkā valdīs jaunatnes iecienītākie sporta veidi. Norisināsies Skolu Streetball sacensības, florbola sacensības, darbosies Pumas skriešanas zona, skeiteru pārstāvjiem un BMX cienītājiem būs RedBull skateparks, velotriāls un karsējmeitenes. To visu papildinās konkursi skatītājiem un pie dīdžejpultīm skandinās "SpinFM" DJ. Ar saviem priekšnesumiem priecēs Ielu vingrotāji, puiši no Greentrials un daudzi citi mākslinieki.


Pirmo reizi Rīgas Sporta nakts aktivitātēm, tiek plānots izmantot Rīgas kanālu


Tajā savu varēšanu demonstrēs airētāji, veikbordisti un raftinga sporta pārstāvji. Kā vienu no galvenajiem pasākumiem organizatori plāno Latvijas Augstskolu Kausu airēšanā. Regate būtu jaunas tradīcijas sākums un tās mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un sekmēt sporta attīstību studentu vidū. Pēc rīkotāju plāniem tai jākļūst par grandiozāko noslēguma pasākumu Rīgas Sporta Naktī 2012.


Vērmanes dārzs tiks nodots bērnu rīcībā


Rīgas Riteņbraukšanas skolu pārstāvēs skolas audzēkņi, kuri būs ieradušies uz pasākumu skolas formās ar sporta divriteņiem. Interesentiem tiks piedāvāts izmēģināt braucienu ar sporta divriteni uz velotrenažiera kvalificēta trenera uzraudzībā. Būs iespēja iepazīties ar informāciju par iespējām uzsāk trenēties Rīgas Riteņbraukšanas skolas riteņbraukšanas šosejā, MTB un BMX nodaļās. Latvijas Kendo federācijas stendā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar kendo sporta veidu, būs paraugdemonstrējumi, kā arī varēs saņemt informāciju par treniņu iespējām.


Rīgas Skolēnu pili pārstāvēs Sporta tūrisma pulciņš, šaušanas, orientēšanās sporta, dambretes pārstāvji. Bērnu un jauniešu basketbola skola "Rīga" prezentēs iespēju zēniem un meitenēm nodarboties ar basketbolu - pie labākajiem treneriem, lieliskākajiem komandu biedriem, visos Rīgas reģionos un dažādos vecumos.


Varēs- izmēģināt, pataustīt, aplūkot, parunāt, skriet, mest un driblēt, kā arī iegūt kādu mazu balvu par padarīto darbu. Spēles, prezentācijas un paraugdemonstrējumi dārza estrādē. Varēsim redzēt kaut no mākslas vingrošanas, velotriāla, karate paraugdemonstrējumus, dažāda veida dejas, proti, HIP-HOP, sporta dejas un aerobika.


Lai atsvaidzinātu pasākumu, organizatori ir parūpējušies par krāšņiem priekšnesumiem, dejām, karsējmeitenēm sacensību starplaikos


Rīgas Sporta nakts programma ir pilna pārsteigumu un būs interesantas tikšanās ar dažādiem sporta veidiem un to sportistiem. Pārsteigumi, konkursi, balvas, autogrāfi no Latvijā zināmiem sportistiem, tas viss Jūs sagaida 1.jūnijā no 17.00 vakarā un līdz pat 2.00 naktī!


Pirmo reizi Rīgas Sporta nakts tika organizēta 2011. gadā ar mērķi veicināt sporta popularitāti Rīgā, kā arī informēt iedzīvotājus par sportošanas iespējām dodot iespēju pašiem klātienē iepazīties ar katra sporta veida specifiku. Pirmā Rīgas sporta nakts pulcēja vairāk nekā 10 000 apmeklētājus.


Vairāk informācijas www.sportanakts.lv.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas