Koncertzālē „Palladium” uzstāsies gotiskā dziedātāja Zola Jesus

2. aprīlī koncertzālē "Palladium" uzstāsies krievu izcelsmes amerikāņu dziedātāja Zola Jesus, informē koncerta organizētāji.Zola Jesus vai īstajā vārdā Nika Roza Danilova, krievu izcelsmes amerikāniete no Viskonsīnas, ir studējusi filosofiju un mācījusies klasisko operdziedāšanu. Viņa ir viena no jaunajām māksliniecēm, kuras karjeras attīstībai ir vērts sākt sekot jau tagad.

Neatkārtojamais balss tembrs un amplitūda, gotiskais stils un perfekcionisms izpildījumā, kas ietverts arī absolūti apbrīnojamajā Zola Jesus pēdējā albumā "", vislabāk raksturo jauno dziedātāju. Viņas balss arī dzirdama vienā no M83 jaunā albuma tituldziesmām.

Mūzikas kritiķi slavē Nikas dziedājumu, kas vienmēr ir perfekts. Zola Jesus balss skanējums bieži tiek salīdzināts ar Keitas Bušas (Kate Bush) tumšākajām kompozīcijām vai Lisas Džeradas (Lisa Gerard) no "Dead Can Dance", Florences Velšas (Florence Welsh) vai "Siouxsie and the Banshees" skaņām. Viņas elektroniskā mūzika rada mistisku un sirreālu atmosfēru – kaut kas starp "Joy Division" un "Cocteau Twins".

Viņas mūzika ir intensīva un tajā pašā laikā patiesa un intīma. Koncertos iespaidu pastiprina spilgtais, blondi gotiskais Zola Jesus tēls un raganiski mistiskās kustības. Dzīvais skanējums, pretstatā trauslajam Zola Jesus izskatam, ir spēcīgs un dramatisks, rada tumšu, ēterisku, bet tajā pašā laikā dzīvu un aizraujošu piedzīvojumu.

No 2009. gada Zola Jesus ierakstījusi trīs kritiķu augsti novērtētus albumus – "The Spoils", "Stridulum II", "Conatus" un tūrējusi kopā ar tādiem mūziķiem, kā Fever Ray un "The XX". Zola Jesus singli "Poor Animal", "Sea Talk" un "I Can't Stand" tika atzīti par "The New York Times", "Pitchfork" un LA Times gada singliem. Pašlaik Nika ar grupu uzstājas dažādos festivālos un sniedz solokoncertus visā pasaulē un, neskatoties uz panākumiem, koncertiem un dažādiem saviesīgiem pasākumiem, Nika ir paspējusi absolvēt augstskolu, vēsta koncerta rīkotāji.

Biļetes uz Zola Jesus koncertu 2. aprīlī koncertzālē "Palladium" sākot no 10. februāra nopērkamas "Biļešu serviss" tirdzniecības vietās visā Latvijā. Pirmās 100 biļetes nopērkamas par 11 latiem, pēc tam biļešu cena būs 13 lati.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas