Koris no Rīgas „Sōla” izcīnījis trīs zelta medaļas Pasaules koru olimpiādē

Latvijas Kultūras akadēmijas koris no Rīgas „Sōla” Pasaules koru olimpiādē Sinsinati (ASV) ieguvis trīs zelta medaļas – jaukto koru, folkloras un sakrālās mūzikas kategorijās.


Visvairāk punktu koris izpelnījās sakrālās mūzikas kategorijā, kurā vairāki vērtētāji Latvijas dziedātājiem iedeva augstāko iespējamo vērtējumu. Jo vērtīgāks kora sasniegums ir tā iemesla dēļ, ka korim „Sōla” bija jāsacenšas tā sauktajā „čempionu grupā”. Korus šai grupai izvēlas Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskā padome - šajā grupā vāju koru nav un konkurence ir ļoti sīva.


Mūsu koris iemantoja skatītāju simpātijas, visos koncertos un konkursu uzstāšanās reizēs publika kori sveica, aplaudējot kājās stāvot.


Pirmā pasaules koru olimpiādes nedēļa ir beigusies, „Sōla” dodas mājās. Lai piedalītos olimpiādes otrās nedēļas konkursos un pasākumos, uz Sinsinati devusies vokālā grupa „Latvian Voices”.


Pasaules koru olimpiāde notiek no 4. līdz 14. jūlijam. Tajā piedalās 15 tūkstoši dziedātāju no 362 koriem. Pasaules koru olimpiāde ir lielākais starptautiskais kordziedāšanas pasākums.


2014. gadā Pasaules koru olimpiāde notiks Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas