Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” norisināsies Augusta Dombrovska 8. starptautiskais konkurssNo 23. līdz 30. novembrim kultūras pilī „Ziemeļblāzma” un Augusta Dombrovska mūzikas skolā norisināsies Augusta Dombrovska 8. starptautiskais konkurss jaunajiem vijolniekiem, altistiem un čellistiem.

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” sadarbībā ar Augusta Dombrovska mūzikas skolu jau pavasarī aicināja interesentus pieteikties Augusta Dombrovska 8. starptautiskajam konkursam. Kopskaitā tika saņemts 41 pieteikums no deviņām valstīm, tostarp, ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Norvēģijas, Ķīnas, Īrijas, Armēnijas un Krievijas.

1997. gadā iedibinātais Augusta Dombrovska starptautiskais konkurss notiek reizi trijos gados. Konkursā aicināti piedalīties vijolnieki, altisti un čellisti, kas dzimuši pēc 1993. gada 23. novembra.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija: profesors un komponists Juris Karlsons (Latvija), muzikoloģe Rūta Paula (Latvija), profesors un altists Andrejs Dogadins (Krievija), brīvmākslinieks un vijolnieks Daniels Garlickis (Francija), profesors un čellists Ramons Jaffe (Vācija).

23. novembrī plkst. 19.00 konkursa atklāšanas pasākums kultūras pilī „Ziemeļblāzma”. No 24. līdz 26. novembrim konkursa 1. kārtas norise Augusta Dombrovska mūzikas skolā. Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” no 26. līdz 28. novembrim – konkursa 2. un 3. kārta.

30. novembrī plkst. 16.00 laureātu koncerts un apbalvošanas ceremonija kultūras pils „Ziemeļblāzma” Lielajā zālē. Konkursa pirmo vietu ieguvēji uzstāsies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, pilnībā atskaņojot konkursa trešajā kārtā izvēlēto koncertu.

Biļetes cena EUR 6.00, skolēniem, studentiem, pensionāriem EUR 4.00.

Biļetes kultūras pils „Ziemeļblāzma” informācijas centrā, kā arī „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas