Latvijas Dabas muzejā skatāma izstāde „Zemeņu sprints”Tikai divas dienas, 26. un 27. jūnijā, Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde „Zemeņu sprints”, kas tiek organizēta sadarbībā ar Jāņa Aldermaņa dārzniecību.

Audzētāji aicinās baudīt pārsteidzošu zemeņu dažādību, iepazīstinot ar vispopulārākajām šķirnēm un izrādot selekcijas jaunumus. Izstādē būs apskatāmas ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Pūres dārzkopības pētījumu centra, Jāņa Aldermaņa dārzniecības, Jura Švarca audzētavas Melnalkšņi ET un Alda Vīksnes dārziem.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gs. beigās, un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc lielumiem, krāsu toņiem, garšām, formām, nogatavošanās laika, izturības pret slimībām un augu uzbūves.

Arī šogad izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas jaunajām tehnoloģijām, par kurām informēs Latvijas Valsts Augļkopības institūts, un būs iespēja konsultēties pie fitopatoloģes un bioloģiskās lauksaimniecības speciālistes Māras Kilēvicas.

Piektdien, 26.jūnijā, plkst. 12.30 konferenču zālē norisināsies Pūres Dārzkopības pētījumu centra zinātnieces Valdas Laugales lekcija „Aktualitātes zemeņu audzēšanā”.

Izstādes atklāšana notiks 26. jūnijā plkst. 12:00

Ieejas maksa izstāde: Pieaugušajiem: 1,50 €; studentiem, pensionāriem: 1,20 €; skolēniem: 0,80 €.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas