LNO pirmizrādi piedzīvos monoizrāde «Ne vārda par mīlestību»Piektdien, 13. martā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās operas (LNO)  Jaunajā zālē notiks monoizrādes «Ne vārda par mīlestību» ilgi gaidītā pirmizrāde tās autora, Latvijas dzejnieka Vadima Avvas izpildījumā.

Iestudējumu «Ne vārda par mīlestību» grūti ar kaut ko salīdzināt: harizmātiskais autora izpildījums skatītāju apbur un iemet jūtu un kaislību virpulī; dzīvā mūzika, negaidītās videoprojekcijas un mūsdienīgā horeogrāfija atnes mums stāstus, tos nemitīgi savijot savā starpā, un ienesot mūsu sirdīs gaismu un mulsinošu aizkustinājumu. Izrādes vieta nav izraudzīta nejauši – LNO valdošā īpašā mākslas aura, Jaunās zāles izmēri un lieliskā akustika pilnībā ļāva autoram realizēt savas izrādes ieceri.

Darbs pie izrādes ilga apmēram gadu: autors izvēlējās labākos darbus, ikvienu no tiem pavada izjustas video ainas, dzīvā mūzika un horeogrāfija. Rezultātā daudz pieredzējušā Latvijas skatītāja vērtējumam tiks nodots ļoti personisks stāsts ar patiesām jūtām un emocijām.

«Ja vīrietis un sieviete ir nolēmuši sabojāt viens otram dzīvi – viņus nekas neapturēs. Pat brīnums ne. Kā ekvilibristi virs bezdibeņa mēs žonglējam ar saviem likteņiem, pilnīgi neievērojot bezdibeni zem kājām - savās pārdomās dalās Vadims Avva. – Tik ilgi, kamēr jūtas, kuras vēl vakar pazudināja un veda postā, pēkšņi vairs nepaceļ mūs virs drupām līdz pašām kalnu virsotnēm. Tieši šī lieliskā un apbrīnojamā ikdienība tad arī tiek saukta par mīlestību…»

Izrādes scenārijs un iestudējums: Vadims Avva un Svetlana Keneciusa, klavierpavadījums: lieliskā Inguna Putniņa-Grīnberga, horeogrāfija: burvīgā dejotāja Anna Remenkova. Videoprojekcijas – Raimundas Ģedgaudas un Vladislavs Lakše, projekciju sinhronizācija – Оļegs Aļeksejevs.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Izrāde krievu valodā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas