Mūzika Arsenālā: Mīlestības dienas koncerts „Pastaiga”


Otrdien, 14. februārī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) programmas „Mūzika Arsenālā” ietvaros notiks mākslinieciski un vizuāli krāšņs Mīlestības dienas koncerts „Pastaiga”.


PASĀKUMS
Lai gan tradīcija atzīmēt 14. februāri kā Visu mīlētāju dienu Latvijā nav īpaši sena, koncertam Arsenālā būs latviska gaisotne. Koncerta dalībnieki – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” un ielu muzikanti Juris Baško un Anatolijs Nabočenko – Mīlestības dienas noskaņu radīs, izpildot zināmas un iemīļotas melodijas. Vakara programmā iekļautas gan latviešu komponistu – Emīla Dārziņa, Mārtiņa Brauna, Raimonda Paula – kora dziesmas, gan populārās mūzikas grupu un solistu repertuārs. Koncerts „Pastaiga” ir kora iedibinātās tradīcijas turpinājums, kad starptautiskajā Svētā Valentīna dienā vienkopus tiek pulcināti labas mūzikas pazinēji no visas Rīgas, sirsnīgi sveicinot esošos un topošos mīlētājus. Nesteidzīgai bagātīgu sajūtu promenādei pa pilsētas ielām un parkiem ir īpaša nozīme divu cilvēku attiecībās, un šo gaisotni savā priekšnesumā uzburs uzaicinātie mākslinieki.


Romantisku ieskatu Rīgas pagalmos palīdzēs vizualizēt fotogrāfs Raivo Bondars un brīvmāksliniece Mārīte Ločmele, stāstot esejas no savas topošās grāmatas „Pagalmi ar putniem galvā”.


Aicinām radīt un baudīt mīlas un patiesas draudzības svētku kolorītu kopā ar radošiem un talantīgiem māksliniekiem!
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Ieeja koncertā LVL 1,00.


DALĪBNIEKI
Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla” ir dibināts 1998. gadā. Koris ik sezonu ar dažādām programmām sniedz desmitiem koncertu gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Muzikālā apvienība uzstājas kopā ar solistiem un pavadošo sastāvu (baroka orķestri, kameransambli u. c.), sadarbojas ar citiem koriem lielākos projektos, kā arī priecē klausītājus labdarības koncertos pansionātos un aprūpes centros. Koris regulāri piedalās valsts mēroga konkursos un gandrīz katru gadu izmanto iespēju piedalīties sacensībās ārzemēs, popularizējot kormūzikas tradīcijas ārpus Latvijas robežām.


Kopš 2004. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Ādamsons. Diriģentam ir bijusi veiksmīga sadarbība ar dažādām apvienībām – Vidzemes kamerorķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, viņš vada senās mūzikas ansambli „Modus Vivendi“ un dzied vokālajā džeza grupā „Singit”. 2010. gada jūlijā Kaspars Ādamsons debitējis Mežaparka estrādē kā X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents.


Par kora muzikālajiem sasniegumiem un koncertdarbību rūpējas kora diriģenti Kaspars Vēvers, kas ir arī koncerta „Pastaiga” mākslinieciskais vadītājs un dziesmu aranžētājs, Rūdolfs Bacāns un vokālā pedagoģe Ilze Latkovska.
Mārīte Ločmele savā radošajā darbībā mīlestību un apbrīnu Rīgas pagalmiem un vārtu rūmēm izsaka jau ilgstoši un uzskata to par „iespējams, apburošāko vidi pilsētā”. Šobrīd top šai tematikai veltīta grāmata „Pagalmi ar putniem galvā”, ar kuru autore vēlas uzrunāt gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus, sakot: „Paskaties sev apkārt un iemīli to!”.


Arī fotogrāfs Raivo Bondars savu uzmanību caur fotokameru velta galvaspilsētas pagalmiem. Mākslinieks sevi nesauc par fotogrāfu, bet gan par „dullu entuziastu”, kam jau no agras bērnības patīk ložņāt pa pilsētas pagalmiem.


Mūziķi Juris Baško (akordeons) un Anatolijs Nabočenko (trompete) spēlē kopā jau 15 gadus un kā savas skatuves telpu labprāt izvēlas pilsētas ielas un laukumus. Pēdējā laikā muzikantus bieži var dzirdēt Rīgas sirdī – Doma laukumā. No Latvijas politiķu puses, līdz kuru darbavietai ikdienā nonāk mākslinieku mūzikas skaņas, viņi ir saņēmuši atzinumu kā pēdējo gadu labākie ielu muzikanti.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas