Notiks Gidona Krēmera un „Kremerata Baltica” jubilejas koncerts15.jubilejas sezonas Eiropas koncerttūres laikā Rīgā viesosies vijolnieks Gidons Krēmers un Baltijas kamerorķestris "Kremerata Baltica", vēsta kamerorķestra pārstāvji.

Gidona Krēmera un "Kremerata Baltica" jubilejas koncerts Rīgā, Lielajā ģildē, notiks 13. februārī. Koncertā kā solisti piedalīsies gan pats Gidons Krēmers, gan arī pianiste Anastasija Drančuka un trompetists Klements Ilgners.

Rīgā kā viesi tiks gaidīti arī Ukrainā dzimušais krievu komponists Leonīds Desjatņikovs un gruzīnu komponists Gija Kančeli.

Jubilejas koncertprogrammā izvēlēti komponistu Leonīdu Desjatņikova, Sofijas Gubaiduļinas, Dmitrija Šostakoviča un Pētera Vaska sarakstītie skaņdarbi.

"Kremerata Baltica" 15.jubilejas vērienīgo Eiropas koncerttūri sāka Briselē, kur kopā ar kamerorķestri muzicēja Krēmers, pianiste Marta Argeriha un trompetists Sergejs Nakarjakovs. Koncerts Briselē notika 25. janvārī, un tajā pirmatskaņojumu piedzīvoja Krēmera skaņdarbs "Chiaroscuroi".

Jubilejas koncerts bija klausāms arī Parīzē, bet Rīgā notiks koncerttūres noslēguma pasākums, kas būs arī Gidona Krēmera 65 gadu jubilejas svinības.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas