Pasniegtas Gada balvas kultūrā „Baltais zvirbulis”

Rīgas pašvaldības Gada balvas kultūrā „Baltais zvirbulis” 29. februārī saņēma astoņi kultūras darbinieki. Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu balvas saņēma Dziesmu svētku virsdiriģents un Rīgas Latviešu biedrības vīru kora mākslinieciskais vadītājs Edgars Račevskis, Tautas deju ansambļa „Dzintariņš” mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga un VEF Kultūras pils vadītāja Ženija Katkovska.


Nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” balvu saņēma Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Doloresa Veilande. Savukārt par labākajiem pašvaldības amatiermākslas kolektīvu vadītājiem tika atzīti: „Mazās ģildes” vīru kora „Frachori” mākslinieciskais vadītājs Andrejs Mūrnieks un Tautas lietišķās mākslas studijas „Bārbele” vadītāja Dagmāra Prīberga.


Gada Balvu saņēma Rīgas 810 gadu jubilejai veltītā Rīgas svētku lielkoncerta „Meistars. Dziesma. Leģenda.” Rīgas koru virsdiriģents Romāns Vanags un režisors Uģis Brikmanis.


Balvu „Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše un to pasniedz kopš 2004. gada. Pretendentus balvai izvirza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD), departamenta padotībā esošās kultūras un kultūrizglītības iestādes. Balvas piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas